5 ilde Ramazan'ın ilk günleri sıcak geçecek

Meteoroloji, Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl’de Ramazan ayının ilk günlerini de içine alan 4 gün boyunca hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkacağını bildirdi. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ...

5 ilde Ramazan'ın ilk günleri sıcak geçecek
25 Haziran 2014 Çarşamba 15:58

Meteoroloji, Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl’de Ramazan ayının ilk günlerini de içine alan 4 gün boyunca hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkacağını bildirdi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ Bölge Tahmin Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, yapılan son hava tahmin değerlendirmeleri çerçevesinde bugünden itibaren 29 Haziran tarihine kadar Elazığ, Malatya, Bingöl, Adıyaman ve Tunceli’de hava sıcaklıkları 5 derece ve üzerinde artacak. Uzun yıllar ortalama en yüksek hava sıcaklığı derecesi 29 derece olan Elazığ ve Malatya’da 36 dereceye, Bingöl ve Tunceli’de 35 dereceye, Adıyaman’da 40 dereceye çıkması bekleniyor. Beklenen ani hava sıcaklığı artışına karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. Sıcaklık artışının güneş çarpmasına neden olabileceği bildirildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×