2023 vatandaş Çanakkale’yi gezecek

Ankara Mamak Belediyesi’nin düzenlediği ve geleneksel hale gelen Çanakkale gezileri başlıyor.

2023 vatandaş Çanakkale’yi gezecek
15 Nisan 2014 Salı 11:28

Ankara Mamak Belediyesi’nin düzenlediği ve geleneksel hale gelen Çanakkale gezileri başlıyor. Bu yıl 2023 kişi profesyonel rehberler eşliğinde gerçekleşecek gezi programında, Çanakkale’yi yerinde ziyaret etme fırsatı bulacak.

225 kişiden oluşan ilk grup 25 Nisan’da yola çıkacak. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023 yılı hedefine destek verme amacıyla geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale’ye 2023 vatandaşı göndereceklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çanakkale ciltler dolusu kitap okumakla, saatler süren belgeseller izlemekle anlaşılmaz. Küllerinden doğan bir milletin kazandığı zafer ancak yerinde görülerek yaşanarak anlaşılır. Bu kutsal toprakların nasıl kazanıldığı, uğruna ne bedeller ödendiği Çanakkale’de saklı. Geziye katılan vatandaşlarımız kahraman ecdatlarıyla bir kez daha gurur duyacaklar.” dedi.

TARİHE TANIKLIK EDECEKLER

Her yıl binlerce vatandaşa Çanakkale ruhunu yaşatan Mamak Belediyesi bu yıl da 2023 kişiye Ecebat, Gelibolu, Anıt, Şehitlik, Seddülbahir, Alçıtepe, Tabya ve siperler arasında milletin var olma mücadelesine tanıklık ettirecek. Vatandaşlar, Çanakkale’de profesyonel gezi rehberlerince 2 gün boyunca hem görerek hem de dinleyerek tarihi zaferle ilgili bilgilerini pekiştirecek. CİHAN

2023 vatandaş Çanakkale’yi gezecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×