2014 TEOG şampiyonu Hoşgörü'den

Osmaniye Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları öğrencisi Kardelen Öztürk, yapılan her iki TEOG sınavında da bütün soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldı, Ayrıca 6., 7. ve 8. sınıfta 100 olan yıl sonu başarı ortalamasının eklenmesiyle...

2014 TEOG şampiyonu Hoşgörü'den
08 Temmuz 2014 Salı 16:18

Osmaniye Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları öğrencisi Kardelen Öztürk, yapılan her iki TEOG sınavında da bütün soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldı, Ayrıca 6., 7. ve 8. sınıfta 100 olan yıl sonu başarı ortalamasının eklenmesiyle yerleştirme esas puanına göre 500 tam alarak büyük bir başarıya imza attı

Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Pat, yaptığı açıklamada hem bireysel hem de kitlesel olarak büyük bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Geçmiş yıllardaki başarıları bu yıl yapılan TEOG sınavlarında da gösterdiklerini kaydeden Mehmet Pat, "Başarımızın tesadüf olmadığını bir kez daha ispatladık. Planlı ve düzenli çalışmanın sonucunda öğrenci, öğretmen ve ailelerin gayretleri ile başarıyı yakaladık." dedi.

Birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere iki defa uygulanan TEOG sınavına yıl sonu başarı puanlarının eklenerek Yerleştirme esas puanın elde edildiğini açıklayan Pat, öğrencilerinden Kardelen Öztürk’ ün yapılan her iki TEOG sınavında da bütün soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldığını ayrıca 6., 7. ve 8.sınıfta 100 olan yıl sonu başarı ortalamasının eklenmesiyle yerleştirme esas puanına göre 500 tam alarak büyük bir başarıya imza attığını ifade etti.

Bu yıl 103 öğrenci mezun verdiklerini belirten Pat, "Bu öğrencilerden Türkçe dersinden 90, matematik dersinden 64, din kül. dersinden 51, İngilizce dersinden 42, fen ve tek. dersinden 37 ve sosyal bil. dersinden 19 öğrenci çıkan bütün soruları doğru cevaplamış ayrıca toplamda çıkan 120 soruda 106 net ortalaması, 500 tam puanda da 446 puan ortalaması ile kitlesel olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır." dedi.

100 dönümlük kampüs içerisinde eğitim verdiklerini ifade eden Pat, " 4 yaş, 5 yaş, anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi, fen lisesi ve sağlık meslek lisesi düzeyinde yetiştirdikleri öğrencilerin hem ders başarısı olarak hem de sosyal ve kültürel alanlarda elde ettikleri başarılarla Osmaniye ’yi en güzel şekilde temsil ettiklerini belirtti.Tercih döneminde de bütün öğrencilerin tercihlerinin rehber öğretmenler tarafından bire bir yapılacağını belirten PAT, öğrencilerini başarılarından dolayı kutlayarak “Bu başarıda emeği geçen Okulumuz ve Anafen dershaneleri idareci, öğretmen, çalışanlarına ve bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum." dedi

Kendisine Çocuk Doktoru olmayı hedefleyen TEOG Şampiyonu Kardelen Öztürk, "Okulum ailem ve dershanem başarılı olmam için bana her imkanı hazırladılar. Şampiyon olmamda büyük pay sahibi olan okuluma Anafen dershanelerine ve bıkmadan benim ile ilgilenen ve başarım için emek veren rehber öğretmenlerime ve beni her zaman en büyük destekçim olan aileme teşekkür ederim." dedi.

TEOG Yerleştirme Puanı Türkiye 1.si olan Kardelen Öztürk’ün velisi Bekir Öztürk 3 yıldır Hoşgörü Eğitim Kurumlarının velisi olduğunu, çocuğunun lise eğitiminde de yine Hoşgörü Fen Lisesini tercih ettiğini, bu başarıda emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiğini söyledi.

CİHAN

2014 TEOG şampiyonu Hoşgörü'den


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×