2 Yaşındaki Mehmet'in Yaşaması '5 Bin Lira'ya Bağlı!

Bursa'da, kafası sürekli büyüyen 2 yaşındaki Mehmet'in tedavi olabilmesi için sadece 5 bin 400 lira gerekiyor. Aile, hayırseverlerden yardım bekliyor.

2 Yaşındaki Mehmet'in Yaşaması '5 Bin Lira'ya Bağlı!
26 Mart 2015 Perşembe 11:55

Bursa'da yaşayan Saltık ailesinin en küçük oğulları Mehmet'in yaşamı 5 bin liraya bağlı. Kafası devamlı büyüyen 2 yaşındaki Mehmet'in tedavi olabilmesi için yalnızca 5 bin 400 lira gerekiyor. Doktorların, kısa zamanda ameliyat olmazsa öleceğini söyledikleri Mehmet'in kurtarılmasını dileyen aile, hayırseverlerden katkı bekliyor.

3 ÇOCUĞUN DA SAĞLIK DURUMU İYİ DEĞİL

Doğduktan 6 ay sonra rahatsızlığı tanı edilen Mehmet, boya-badana işleri oluşturan Yusuf ile Hasibe Saltık çiftinin üçüncü çocukları. 17 yaşındaki çocukları Mustafa spastik engelli, ortanca çocukları Muhammed'in ise gözlerinde sıkıntı var. Aile, komşuların desteği ile ayakta duruyor.

ANNE SALTIK: AMELİYAT OLMAZSA YAVRUM ÖLECEK, İÇİM PARÇALANIYOR

Yavrusunun yaşamasını dileyen anne Hasibe Saltık şöyle konuştu: 'Oğlumun beni duymasını, konuşmasını, en önemlisi yaşamasını istiyorum. Doktorlar her şeyin gayet normal olduğunu söylemesine rağmen 6 aylıkken davranışlarında anormallik başkalık ettim. Yapılan kontrollerde kafasının büyüdüğü başkalık edildi. O an yıkıldım. Benim derdim yavrumun kurtulması. Benim ne çektiğimi Allah bilir. Ben yavrumun 'anne' demesini istiyorum, koşmasını, yürümesini istiyorum. Böyle gördüm mü benim içim parçalanıyor. Büyüklerimizden bir an öncelikle bize katkı etmelerini istiyorum. Çocuğumun sağlığına kavuşmasını istiyorum. Her gün ızdırap çekiyorum, anne şekilde dayanamıyorum. Bir an öncelikle yavrum sağlığına kavuşsun. Ameliyat olmazsa ölecek yavrum, ölmesini istemiyorum.'

BABA: SADECE 5 BİN 400 LİRA GEREKİYOR

Baba Yusuf Saltık, 'Çocuğumuzun aşırı acil kafasından ameliyat olması gerekiyor. En son doktorların bize söylediğine oranla bu çocuk kısa zamanda operasyon geçirmezse, kafasına sondaj takılmazsa hayati tehlikesi aşırı yüksek. Bu bizi aşırı üzüyor. Biz Bursalı iş adamlarımızdan, hayırseverlerden, bakın kutsal üç aylara da giriyoruz. Biz bize nakit verin demiyoruz, tek gayemiz yavrumuzun kurtarılması. Şu yavrumuzun kurtarılmasını istiyoruz. Çok acil ameliyat olması lazım. Şaşırdık kaldık. Çocuğumu kaybetmekten korkuyoruz. 24 saat yanındayım. Mamadan diğer bir şey yemiyor. Gittiğimiz hususi hastane bizden yalnızca 5 bin TL ücret istek ettiler. Ama elimizde yok. Karnımızı zor doyuruyoruz. Ameliyat olduktan sonra fizik tedavi süreci olacak. Ben inanıyorum ki hayırseverlerin yardımları ile yavrumuz ayağa kalkacaktır.'

KOMUŞULARI DESTEK OLUYOR AMA YETMİYOR

Koltuk döşemeciliği oluşturan komşuları Levent Salgıt da elinden geldiğince aileye destek verdiklerini fakat ameliyat için destek gerektiğini söyledi. Salgıt, 'Bu çocuğun devamlı bakıma gereksinimi var, ameliyat olması gerekiyor. Daha iri işadamlarımızdan katkı bekliyoruz. Gelip görsünler, Allah rızası için ellerinden ne geliyorsa yapılması lazım.' diye konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×