2 gündür banka önünde bekliyorlar!

Sivas'ın Divriği ilçesinde TOKİ tarafında inşa edilen konutlardan 13'ünün başvuru önceliğine göre satılacağını duyan vatandaş nöbet tuttu.

2 gündür banka önünde bekliyorlar!
22 Mart 2015 Pazar 19:49

Turabali Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapılan 354 konuttan 13'ünün  kurasız ve referans önceliğine kıyasla açık satışa çıkartıldığını duyan 20 vatandaş, başvurunun yapılacağı Halk Bankası Divriği Şubesi önünde dün öğle saatlerinden itibaren sıraya girdi.

Soğuk havaya karşın gece de bayağı ayrılmayan  vatandaşlar, yarın sabaha kadar banka şubesi önünde bekleyeceklerini belirtiyor. Konut satın almak için sırada bekleyenlerden Burhan Uzun, "13 daire  satışa çıktı, biz de satın almak için sıramızı bekliyoruz" dedi. 
 
Serkan Göçer ise dün saat 12.00'de banka şubesi önünde sıraya  girdiğini ve başvuruların yarın başlayacağını belirterek, soğuk havaya karşın  bekleyişini yarın sabaha kadar sürdüreceğini söyledi. Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, AA muhabirine yaptığı izahatda,  TOKİ'nin referans önceliğine kıyasla satışa çıkarttığı dairelere vatandaşların hummalı  ilgi gösterdiğini söyledi. 
 
İlçede TOKİ konutlarına alakanın çok olduğunu dile getiren Kaya, 2.  etap konutlar için çalışmaların devam ettiğini söyledi. TOKİ'nin Divriği ilçesinde referans önceliğine kıyasla satışa sunduğu  evlerden 2'sinin B1 projesi tipinde 2+1, 11'inin ise C projesi tipinde 3+1 mesken  olduğu söylendi. 
 
Açık satış yöntemiyle satılacak konutlar için başvuruların 23 Mart-30  Haziran 2015 tarihlerinde Halk Bankası Divriği Şubesince kabul edileceği  kaydedildi. 
 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×