2 bin 40 çukur ve barikat kaldırıldı

Terörle mücadele operasyonlarında bugüne kadar 2 bin 40 çukur ve barikatın kaldırıldığı, 2 bin 313 bomba düzeneğinin imha edildiği açıklandı.

2 bin 40 çukur ve barikat kaldırıldı
15 Şubat 2016 Pazartesi 00:42

İçişleri Bakanı Efkan Ala, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Bakan Ala, "Bugüne kadar 2 bin 40 çukur, barikat kaldırıldı, 2 bin 313 bomba düzeneği imha edildi." dedi.

ÇUKURLAR, BARİKATLAR, ELE GEÇİRİLENLER

Bakan Efkan Ala'nın o açıklamları şöyle: "Silvan, Varto, Derik, Dargeçit, Sur, Cizre ve Silopi'de bugüne kadar 2 bin 40 çukur, barikat kaldırıldı, 2 bin 313 bomba düzeneği imha edildi, 830 adet uzun namlulu biksi, kanas, kaleşnikof dahil silah ele geçirildi. 47 adet roketatar, 645 adet roketatar mermisi, bin adet el yapımı patlayıcı, 431 el bombası, 98 bin 650 adet mühimmat ele geçirildi.

GİZLENMİŞ BOMBA DÜZENEKLERİ

Şu anda bir ilçede kısmen, iki ilçede tamamen sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır, Cizre'de 63. gününde. Silopi'de sokağa çıkma yasağı 18.00-05.00 arası devam etmektedir. Sur'da devam ediyor, yüzde 95'lere gelmiştir, orada da yakında olumlu neticeler alacağız ve bitecek. Operasyonlar bittiği halde, çukurların kapatılması ve bomba düzeneklerinin imhası devam ettiği için gündüz de sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Çünkü, bir yere gizlenmiş bomba düzeneği vatandaşlarımızın ya da güvenlik birimlerimizin canına mal olabilmektedir. Bunların temizlenmesi zaman almaktadır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×