15 yıl sonra bir ilk gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Kritik toplantı 11:00'da başladı.

15 yıl sonra bir ilk gerçekleşti
19 Ocak 2015 Pazartesi 11:27

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla bugün ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık ediyor. Toplantı saat 11.00'de başladı. Kritik toplantı, daha önce Milli Güvenlik Kurulu'nun gerçekleştirildiği salonda yapılıyor
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabineye, değişen Cumhurbaşkanlığı teşkilat yapısı ve çalışma biçimini anlatması bekleniyor.
 
Cumhurbaşkanlığı'nda, yatırımları izleme, dış ilişkiler, güvenlik başkanlıklarının da aralarında bulunduğu 12 yeni başkanlık oluşturulmuştu.
 
MASAYA YATIRILACAK KONULAR
 
Gündemdeki kritik konular da toplantıda ele alınacak. 'Paralel Yapı'yla mücadele, çözüm sürecinde gelinen son durum ve dış Politika başlıklarının masaya yatırılması bekleniyor. Devam eden projeler ve yatırımlar da gündem maddeleri arasında.
 
13:30'DA YEMEK ARASI
 
Bakanlar Kurulu toplantısına saat 13:30'da yemek arası verilecek. Erdoğan, bakanlarla yemek yiyecek. Toplantının ardından, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç bir açıklama yapacak.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞKANLIĞINDAKİ 18'İNCİ BAKANLAR KURULU
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce eski cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel de Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti. Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden altıncı Cumhurbaşkanı oldu.
 
Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yedi defa başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nu, Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren dört, Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, Altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ikişer kez kendi başkanlığında topladı.
 
SON TOPLANTI 2000 YILINDA YAPILMIŞTI
 
Son toplantı, 12 Mayıs 2000'de, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel'in görev süresinin bitimine dört gün kala, Başbakan Bülent Ecevit'i veda ziyaretinin akabinde Başbakanlık Merkez Bina'da yapıldı.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×