15 Temmuz şehitleri anısına özel klip

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnirken şehit düşen vatandaşlar anısına özel bir klip hazırlandı

15 Temmuz şehitleri anısına özel klip
29 Ağustos 2016 Pazartesi 20:06

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnirken şehit düşen vatandaşlar anısına özel bir klip hazırlandı.

Müzik düzenlemeleri sanatçı Yavuz Bingöl ve ekibi tarafından yapılan klipte, Şah Hatayi'ye ait "Gör Nic Olur" adlı türkü, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından seslendirildi.

Darbe girişiminin ardından ülke gündemiyle ilgili sözleri sosyal medyada kısa sürede yayılan "fenomen çoban" Köksal Yardımcı'nın konuşmasıyla başlayan klipte, darbecilere karşı vatandaşların verdiği mücadele anlatılıyor.

Klipte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, darbe girişimi sırasında bir televizyon kanalının canlı yayına telefonla bağlanarak, "Bu milletin imkanlarıyla ortaya konmuş olan tankı, tüfeği, uçağı, helikopteri kullanarak milletin üzerine gelmenin bedelini bunlar çok ağır ödeyeceklerdir. Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım, bugüne kadar" şeklinde yaptığı konuşmanın görüntüleri de kullanıldı.

Şehitlerin fotoğrafları ve isimlerine de yer verilen klipte, ayrıca darbecilerin saldırısında yaralanan ve "Kazanlı Amca" olarak tanınan 70 yaşındaki Mustafa Zorova'nın sosyal medyada yayılan konuşmasına de yer verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×