TSK'dan 'sivil hassasiyet' açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada terör örgütüne yönelik operasyonlarda, sivil hassasiyetinin ön planda tutularak, provokatif planların önüne geçilmeye çalışıldığı belirtilid

TSK'dan 'sivil hassasiyet' açıklaması
17 Mart 2016 Perşembe 14:49

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'ya yönelik şehir merkezlerinde ve dağlarda devam eden operasyonlarla ilgili bir açıklama yapan Genel Kurmay Başkanlığı önemli bir noktaya dikkat çekti. Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında, operasyonlarda 'sivil hasassiyeti'nin altı çizildi. 

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar imzasıyla yapılan açıklamada, TSK'nın hiçbir sivil ve masum vatandaşın can kaybına müsaade etmeden operasyonları büyük bir dikkat ve hassasiyetle yürüttüğü kaydedildi.

Orgeneral Akar açıklamasında, "TSK hiçbir sivil ve masum vatandaşımızın can kaybına müsaade etmeden büyük bir dikkat ve hassasiyetle teröristle mücadele harekatını icra etmektedir. Hainlerin planları halkımızın sağ duyusuyla, devletimizin kararlı duruşuyla ve fedakar ve kahraman silah arkadaşlarımızın büyük emek ve gayretleri sayesinde hedefine ulaşmamıştır, ulaşamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Açıklama şöyle devam etti: Devletimizin bekasına, milletimizin birlik, beraberlik ve güvenliğine kast eden hainlerin planları halkımızın sağ duyusuyla, devletimizin kararlı duruşuyla ve fedakar ve kahraman silah arkadaşlarımızın büyük emek ve gayretleri sayesinde hedefine ulaşmamıştır, ulaşamayacaktır. Bu yönde yapılması gereken bütün faaliyetlerin, planlamanın ve icranın da yapıldığını da bilmenizi istiyorum. Güvenlik güçlerinin tüm mensupları, asker sivil tüm mensupları, silahlı kuvvetler olarak, güvenlik güçleri olarak hiçbir mezhep, etnik ayrım yapmaksızın sivil ve masum vatandaşlarımızın can kaybına müsaade etmemek için büyük bir dikkat ve hassasiyetle çalışmaktadırlar. TSK hiçbir sivil ve masum vatandaşımızın can kaybına müsaade etmeden büyük bir dikkat ve hassasiyetle teröristle mücadele harekatını icra etmektedir. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×