Saldırı hazırlığındaki DHKP-C'liler aranıyor

Yunanistan'dan eylem için geldikleri belirlenen 4 DHKP-C'li için Türkiye genelinde alarm verildi. Polis her yerde 4 ismi arıyor

Saldırı hazırlığındaki DHKP-C'liler aranıyor
06 Mart 2016 Pazar 10:51

İstihbarat birimleri, yurt genelinde, DHKP-C üyesi 4 kişinin bombalı ve silahlı eylem için illegal yollardan Türkiye'ye giriş yapmış olabileceği uyarısında bulundu.

Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol ile DHKP-C terör örgütü üyesi Fadik  Adıyaman'ın  Aydın'ın Söke İlçesi'nde yakalanmasının ardından istihbarat birimleri,  Yunanistan üzerinden illegal yollardan  Türkiye'ye eylem için gelmiş olabilecekleri gerekçesiyle 4 teröristin daha peşinde.

Akkol ve  Adıyaman'la aynı dönemde  Türkiye'ye girecekleri yönünde istihbarat alınan Bilgehan Karpat ve Şerif Turunç'la ilgili çalışmalarını sürdüren istihbarat birimleri, Harika  Kızılkaya ve Hatice Yazgan için de uyarıda bulundu. Sürekli gittikleri  Yunanistan'daki Aganos Dergisi'ne bir süredir uğramadığı belirlenen  Kızılkaya ve Yazgan'ın da eylem için  Türkiye'ye girmiş olabilecekleri ileri sürüldü.

İstihbarat birimleri, 4 teröristin fotoğraflarını tüm kentlere göndererek olası bir eyleme karşı koruma ve güvenlik tedbirlerinin yeniden gözden geçirilmesini istedi. Ayrıca arama ve yol tedbirlerine katılan personele 4 terörist hakkında duyarlı olunması hatırlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×