Ergenekon'un gizli tanığı gözaltında

Ergenekon'un gizli tanığı Naci Şerifi Zindaşti, gözaltına alındı

Ergenekon'un gizli tanığı gözaltında
30 Mart 2016 Çarşamba 16:00

Ergenekon Davası'nda 'Terazi' kod adıyla gizli tanıklık yapan İranlı iş adamı Naci Şerifi Zindaşti, Sarıyer'de kendisini iş adamı olarak tanıtan Ömer E.A.'nın evini kurşunladığı iddiasıyla 5 adamıyla birlikte gözaltına alındı. 

Zindaşti'nin Ömer E.A.'dan 1 milyon 300 bin TL'ye yat almak için anlaştığı ancak bu alışverişin gerçekleşmemesi üzerine saldırıyı düzenlediği iddia edildi.

Kendisini işadamı olarak tanıtan Ömer E.A.'nın Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi'ndeki evi, 25 Mart Cuma günü kurşunlandı. Saldırının ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı. Bir gün sonra ise İsmail G. ve Murat Ç. isimli 2 kişi, avukatlarıyla birlikte emniyete gelerek, saldırıyı kendilerinin gerçekleştirdiğini söyledi. Ancak Organize Polisi, bunun gerçek faillerin saklanması için planlanmış olma ihtimali üzerine yoğunlaştı.

SALDIRININ FAİLİ ÜNLÜ BARON ÇIKTI

Polis, soruşturma sonunda saldırıyı İranlı uyuşturucu taciri Naci Şerif Zindaşti ve 5 adamının düzenlediğini belirledi. Büyükçekmece'de düzenlenen bir operasyonla Zindaşti ve 5 adamı gözaltına alındı. Şüpheliler ile birlikte 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

TELEFONLA RESTLEŞMİŞLER

İddiaya göre Zindaşti, Ömer E.A. ile 1 milyon 300 bin dolar karşılığında yat almak için anlaştı. Ancak alışveriş gerçekleşmedi. Sinirlenen Zindaşti, Ömer E.A.'yı telefonla aradı. Bu sırada Ömer E.A., "Erkeksen buraya gel" dedi. Zindaşti de adamlarıyla birlikte Sarıyer'e giderek Ömer E.A.'nın evini kurşunlattı.

5 BİN TL İLE EV EŞYASI KARŞILIĞINDA ÜSLENMİŞLER

Polis, saldırının ardından polise saldırıyı kendilerinin düzenlediğini söyleyerek teslim olan İsmail G. ve Murat Ç.'nin ev eşyası ile 5 bin TL karşılığında olayı üslendikleri ortaya çıktı.
Ömer E.A.'nın başka suçlardan dolayı hakkında arama kararı olduğu için tutuklandığı öğrenildi

KIZI VE ŞOFÖRÜ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç, 2014 yılında içinde bulundukları lüks cipe düzenlenen silahlı saldırıda hayatlarını kaybetmişti.

Kaynak: Habertürk


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×