Yunanistan sınır kapıları yeniden açıldı

Çiftçi eylemleri nedeniyle kapanan Türkiye-Yunanistan sınır kapıları yeniden açıldı

Yunanistan sınır kapıları yeniden açıldı
13 Şubat 2016 Cumartesi 09:32

Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle araç giriş çıkışına kapanan İpsala ve Pazarkule sınır kapıları küçük araç ve otobüs geçişlerine açıldı.

İpsala Kaymakamı ve İpsala Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri Eyyup Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yunanistan’da, hükümetin yaptığı destekleme primlerini yetersiz bulan çiftçiler, İpsala Kara Hudut kapısı karşısında yer alan Kipi kapısını tır geçişlerine kapatmışlardı. Yeni durum olarak 12 Şubat 2016 günü saat 17.15 itibariyle küçük araçlar ve yolcu otobüsleri de dahil olmak üzere her türlü araç ve yolcu trafiğine kapatmışlardır. Yurtdışına çıkacak vatandaşlarımıza önemle duyurulur” dedi.

SINIR KAPISI TEKRAR AÇILDI

Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle araç giriş çıkışına kapanan İpsala ve Pazarkule sınır kapıları küçük araç ve otobüs geçişlerine açıldı.

İpsala Kaymakamı ve İpsala Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri Eyyup Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, İpsala Sınır Kapısı'ndan tır geçişleri hariç diğer araçlar için giriş ve çıkışların başladığını belirtti.

Özdemir, Yunan hükümetinin yaptığı destekleme primlerini yetersiz bulan çiftçilerin, İpsala Sınır Kapısı karşısında yer alan Kipi Sınır Kapısı'nı araç geçişlerine akşam saatlerinde kapatmaları nedeniyle Yunanistan'a araç geçişlerinin 3 saat süreyle sağlanamadığını hatırlattı.

İpsala Sınır Kapısı'ndan küçük araç ve otobüs geçişleri sağlanırken eylemci çiftçilerin tır geçişlerine ise izin vermedikleri belirtildi.

Bu arada sabah saatlerinde geçişlere kapatılan Yunanistan'a açılan diğer bir kara hudut kapısı Pazarkule Sınır Kapısı da geçişlere açıldı.

Çiftçilerin sabah saatlerine kadar küçük araç ve otobüs geçişlerine müdahale etmeyeceği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×