'AB, Türkiye'ye tutumayacağı sözler veriyor'

Macar Başbakan Orban, Türkiye ile AB arasında mülteci anlaşmasının imkansız olduğunu, AB'nin tutmayacağı ya da tutamayacağı sözler verdiğini savundu

'AB, Türkiye'ye tutumayacağı sözler veriyor'
25 Şubat 2016 Perşembe 13:05

Macaristan Başbakanı Victor Orban, Avrupa Komisyonu ve Türkiye'nin mülteci krizinin çözümü için üzerinde uzlaştığı eylem planını 'hayal' olarak niteledi ve birliğin kendi tedbirlerini alması gerektiğini söyledi.

Macaristan'ın muhafazakar lideri Orban, Alman Bild gazetesine verdiği röportajda "Gidip Sayın Erdoğan'a sınırlarımızı koruması için yalvarıyoruz. Karşılığında da para ve bir takım sözler veriyoruz. Çünkü kendi sınırlarımızı bile koruyamaz haldeyiz" dedi.

Orban sözlerine, "Bu anlaşma AB'nin güvenliğini ve geleceğini tamamen Türkiye'nin insafına bırakıyor" diyerek devam etti.

"Brüksel Türklere tutamayacağımız veya tutmak istemediğimiz sözler veriyor" diyen Orban, "Türkiye'den yüz binlerce mülteciyi alıp AB ülkeleri arasında dağıtma planı hayalden ibaret. Bu anlaşmanın altına imzamı atarsam beni Budapeşte'de bayrak direğine bağlarlar" diyerek anlaşmaya tepkisini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×