Ziraat Bankası kart borçlularına vereceği kredinin şartlarını açıkladı

Banka, 24 ay için yüzde 1,10 faiz alınacağını, 60 ay yapılandırmak isteyenlerden ise yüzde 1,20 faizle kredi verileceğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Ziraat Bankası kart borçlularına vereceği kredinin şartlarını açıkladı

Ziraat Bankası, kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyenlere verilecek kredi ile ilgili açıklama yaptı.

Banka, 24 ay için yüzde 1,10 faiz alınacağını, 60 ay yapılandırmak isteyenlerden ise yüzde 1,20 faizle kredi verileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Ocak 2019 Salı günü AK Parti Grup Toplantısında yaptığı açıklamada, kredi kartı borcunu ödeyemeyenler için Ziraat Bankası'nın ihtiyaç kredisi vereceğini açıklamıştı.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattığını duyurdu.

Açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası'na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacağı belirtildi.

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi" ile bireysel müşterilere Ziraat Bankası'ndaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulduğu ifade edilen açıklamada, söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir."

Yorumlar