Zeynep Bugay kimdir, nerelidir?

Zeynep Bugay kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, mesleği nedir, eserleri veya kitapları nelerdir? İşte Zeynep Bugay hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Zeynep Bugay kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, asıl mesleği nedir, eserleri, kitapları nelerdir? Son olarak çıkardtığı yeni kitapla gündeme gelen Zeynep Bugay, 24 Haziran Perşembe akşamı Aslı Şafak'a konuk olmuştu. Peki, Zeynep Bugay kimdir, nerelidir?

Zeynep Bugay bir ekinoks gününde 21 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Zeynep Bugay kimdir, nerelidir?
Zeynep Bugay

 

Kontesliğiyle pek bağdaşmayacak şekilde ilkokul hayatının tamamını Tombi ve Eti Puf yiyerek tam bir tembel teneke olarak geçirdi. Frankofon eğitimine başladığı ortaokul yıllarından itibaren (Sainte Pulcherie & Saint Michel) Arap atı gibi açılıp, takdir, teşekkür, plaket ne varsa topladı.

Zeynep Bugay kimdir, nerelidir?
Zeynep Bugay

 

Neden olduğunu hâlâ bilmemekle beraber Bilkent Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’ni 3.98’lik CGPA ile akıllara şayan başarı ile bitirdi. Hayata atıldığında ise sırasıyla Kont Babasının yanında prodüksiyon işçiliği, kurgu asistanlığı, çay-kahve getir götürücülüğü, telefon cevap vermeciliği, el yanında PR köleliği, MCCann Erickson’da reklamcılık yaptı.

Hep birilerini sevdi, kimse tarafından gerçekten sevilmedi. Baktı ki derdi çok, kendisini gülümsetmek için yazdı. Bugün bekâr bir anne olan Bugay, yazdıklarının tüm hemcinslerini cesaretlendirmesini, gülerek aşkı aramaya teşvik etmesini umuyor! Bir de yıllar önce kaçarcasına geride bıraktığı NY’a kızı Lea ile geri dönmeyi ve orada yaşamayı...

Zeynep Bugay kimdir, nerelidir?
Zeynep Bugay'ın yeni kitabı

 

Yorumlar