Yusuf Güney aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Her seferinde Mehmetçik'in yanında olan, sık sık güvenlik güçlerine moral ziyaretlerinde bulunan Yusuf Güney aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir?

Google Haberlere Abone ol
Yusuf Güney aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Ünlü sanatçı Yusuf Güney, Ankara Çubuk'ta Kılıçdaroğlu'na yönelik sert tepkinin ardından yaptığı açıklamayla bir kez daha gündeme geldi. Peki Yusuf Güney kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Yusuf Güney ile alakalı merak edilen bilgiler.

Yusuf Güney aslen Gümüşhaneli'dir.

34 yaşındadır.

Asıl mesleği pazarlama müdürlüğüdür.

2005 yılında müzik dünyasına adım atarak ünlendi.

Sık sık Mehmeçik için verdiği konserlerle gündeme gelen bir isimdir.

İşte Yusuf Güney'in kısa hayat biyografisi:

5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da doğdu.

15 yaşına kadar Trabzon'da yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Londra'ya taşınmış, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra'da yaşamaktaydı.

Londra'da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 2005 yılının Haziran ayında Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını attı.

O günden beri beste çalışmalarını hızlandırdı ve 2008 yılında ilk bestesi "Aşk-ı Virane" Rafet El Roman'ın 2008 tarihli albümü Bir Roman Gibi'de kendine yer buldu.

Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etti. Şarkı oldukça başarılı oldu ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde tam 17 hafta bir numarada kaldı. 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde de bu şarkı, "Yılın Şarkısı" seçildi.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde Bir Sevda Masalı isimli ilk albümünü Rafet El Roman'ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre'nin sahibi olduğu Emre Plak'tan çıkardı.

Albümün ilk video klibi, sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan "Heder Oldum Aşkına"ya çekildi. Bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselirken, Avrupa Radyo Listesi'nde 99 numarada yer aldı.

Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan "Aşkım Aşklarından Bulasın" seçildi ve bu şarkı da en yüksek olarak 6 numaraya yükseldi. Şarkıcının 10 parçadan oluşan 2. albümü Aşka İnat, 3 Mayıs 2010'da yine Emre Plak'la çıkarıldı.

Ardından 2012 yılında 3 şarkı ve 3 remixten oluşan Kader Rüzgarı adlı maksi single albümünü çıkaran Güney, 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü, 2014 Hazin adlı single, 2016 Kaptan adlı albümünü çıkarmıştır.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar