YSK son dakika: Yeni ara karar verildi

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul itirazları kapsamında 5 binden fazla kişinin daha incelenmesine karar verdi. AK Parti İstanbul seçim sonuçlarına itiraz etmişti.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti ve MHP'nin İstanbul yerel seçimlerinin sonuçlarına yaptıkları itirazlarda son dakika gelişmesi var.

Yüksek Seçim Kurulu, itirazlar kapsamında daha önce ara kararlarla, itirazları kısmen kabul ederek bazı konuların araştırılmasına hükmetmişti.

YSK şimdi yeni bir ara karar vererek 5 bin 515 kişinin daha araştırılmasını istedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, İstanbul seçimleri ile ilgili 5 bin 515 kişinin daha soruşturulacağını duyurdu.

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, Kurulun İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına ilişkin ara karar verdiğini bildirdi.

Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün AK Parti olarak İstanbul seçimlerine yönelik YSK'ya yeni bir dilekçe verdiklerini söyledi.     

YSK'ya, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin mahkeme kararlarıyla birlikte oy kullanmayacaklarına ilişkin listeyi sunduklarını söyleyen Özel, Kurulun bu konuların araştırılması için yeniden bir ara karar oluşturduğunu bildirdi.     

Özel, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasıyla ilgili ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verildiğini, sürenin bugünden başladığını söyledi.     

Özel, bu durumun süreci biraz daha uzatabileceğini ifade ederek, "Ancak ilçe seçim kurullarımız çok hızlı hareket ediyorlar. Bazı ara kararları yerine getirme noktasında toplantılarını, araştırmalarını yapıyorlar. Peyderpey cevaplar gelmeye başlayacak." dedi.     

Özel, böylelikle toplamda araştırılacak seçmen sayısının 46-47 binlere çıktığını kaydetti.

Yorumlar