YSK başkanından son dakika açıklama

YSK Başkanı Yener, oyunu kullandıktan sonra seçim yasakları ve sonuçların açıklanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
YSK başkanından son dakika açıklama

YSK Başkanı Ahmet Yener, Türkiye genelinde oy verme işleminin sona erdiğini, şu ana kadar ciddi anlamda hiçbir olayın yaşanmadığını, seçimlerin sorunsuz şekilde tamamlandığını açıkladı.

Yener, sonuçların en kısa süre içerisinde açıklanacağını söyledi. 

İLK AÇIKLAMAYI SABAH YAPMIŞTI

YSK Başkanı Yener, seçimlerin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Bu seçimde sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için sonuçların daha erken sonuçlanmasını bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener Ankara’da oy kullandıktan sonra açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türk demokrasisine, cumhurbaşkanı adaylarına ve siyasi partilere hayırlı olmasını dileyen Yener, "Seçimler şu ana dek sorunsuz devam ediyor, Türk halkına hayırlı olsun" dedi.

Yurt dışından seçimlere yoğun ilgi olduğunu ifade eden Yener, "14 Mayıs'ta adaylar ve 24 siyasi parti vardı. Bu seçimde sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için sonuçların daha erken sonuçlanmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

17.00'da oy kullanma işleminin bitmesinin ardından YSK'nın yayın yasağıyla ilgili değerlendirme yapacağını ifade eden Yener, "Yayın yasağı daha erken kalkarsa televizyon kanallarına ve ajanslara bilgi verileceğiz" açıklamasını yaptı.

Yorumlar