"Yolumuza firesiz devam etmek istiyoruz"

- A Milli Takım Kadın Basketbol Takımı Menajeri Ene: - "Grupta oynayacağımız 6 maçın sonunda hedefimiz, grubumuzu lider olarak tamamlamak. O nedenle Belarus ve Polonya mücadeleleri liderlik açısından belirleyici olacak" - Başantrenör Memnun: - "Averaj açısından her sayı çok önemli. O nedenle iki kritik maç bizi bekliyor"

Google Haberlere Abone ol
"Yolumuza firesiz devam etmek istiyoruz"


İSTANBUL (AA) - 2019 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Belarus ve Estonya ile şubat ayında karşılaşacak A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın menajeri Zeynep Gül Ene ve başantrenörü Ekrem Memnun, çok önemli iki maça çıkacaklarını ifade etti.

Karşılaşmalarla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonun internet sitesine açıklamalarda bulunan Ene, sporda her türlü sonucun olduğunu ancak kendilerinin grup ikinciliğini düşünmediklerini dile getirdi.

Ene, grup liderliği için Belarus ve Polonya ile çekiştiklerine dikkati çekerek, şu görüşlere yer verdi:

"Grupta oynayacağımız 6 maçın sonunda hedefimiz, grubumuzu lider olarak tamamlamak. O nedenle Belarus ve Polonya mücadeleleri liderlik açısından belirleyici olacak. Deplasmandaki Belarus karşılaşmasının kolay olmayacağını biliyoruz. Çünkü rakibimiz de Avrupa Şampiyonası’na katılmak ve en kuvvetli şekilde 2020 Olimpiyat Oyunları'nda yer almak için mücadele edecek. Oyuncu listeleri önümüzdeki hafta netleşeceğinden rakibimizin kadrosunu tam olarak bilmiyoruz. Onu da öğrendikten sonra takım ve kadro üzerinde de çalışmalarımız olacak. İki maçı da kazanarak Avrupa Şampiyonası için yolumuza firesiz devam etmek istiyoruz."


- Memnun: "Oyuncularımıza güveniyoruz"


Milli takımın başantrenörü Ekrem Memnun ise grup liderliği için deplasmandaki Belarus maçının önemine değindi.

Tüm oyuncuları sağlıklı bir şekilde beklediklerini anlatan Memnun, "Belarus ile deplasmanda, evimizde de Estonya ile çok değerli iki karşılaşma oynayacağız. Özellikle deplasmandaki Belarus karşılaşması grup liderliği açısından büyük önem taşıyor. Sonrasında Estonya ile evimizde karşılaşacağız. Averaj açısından her sayı çok önemli. O nedenle iki kritik maç bizi bekliyor. İnşallah tüm oyuncularımız sağlıklı şekilde hazır olurlar. Çünkü şubat ayı içerisinde takvim çok yoğun oluyor. O nedenle umarım sakatlık olmadan herkes oynayacak durumda olur. Oyuncularımıza çok güveniyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


Yorumlar