Yeni zamla motorin 14 liraya dayandı

Son Dakika: Benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam daha geldi. Gelen son zamla birlikte motorin fiyatları 14 liraya dayandı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni zamla motorin 14 liraya dayandı

Dünya enerji piyasasında yaşanan sıkıntılar Türkiye'de de kendini gösteriyor. Son bir haftada yüzde 10'dan fazla değer kazanan petrol fiyatları Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Yapılan son zamla birlikte Türkiye'de motorinin litre fiyatı 14 liraya dayandı. 

Son dakika haberine göre; benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 13,01 liradan satılan benzinin litre fiyatı 13,64 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul'da 12,94 liradan 13,57 liraya, İzmir'de 13,02 liradan 13,65 liraya çıkacak.

Ayrıca, Ankara ve İzmir'de ortalama 12,84 liradan satılan motorinin litre fiyatı 13,78 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 12,77 liradan 13,71 liraya çıkacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


 

Yorumlar