Yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı kararıyla gerçekleştirilen yeni görevden almalar ve atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar doğrultusunda, Adalet Bakanlığı'nda önemli değişiklikler yapıldı. 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 4'üncü maddelerine göre yapılan atama ve görevden alma kararları şu şekilde açıklandı:

TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞINA CİHAN YILDIZ

Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'na Cihan Yıldız atandı. Teftiş Kurulu, bakanlık içindeki denetim ve inceleme işlemlerini yürüten önemli bir birim olarak biliniyor.

CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE MEHMET YILMAZ

Mehmet Yılmaz, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, ceza hukuku ile ilgili iş ve işlemleri yürütmekte sorumludur.

HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE HAKAN ÖZTATAR

Hakan Öztatar, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü görevine atandı. Bu müdürlük, hukuki düzenlemeler ve mevzuat geliştirme konusunda çalışmalar yürütmektedir.

MEVZUAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE MEHMET ÖKMEN

Mehmet Ökmen, Mevzuat Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Mevzuat Genel Müdürlüğü, yasal düzenlemelerin hazırlanması ve güncellenmesi ile ilgilenmektedir.

CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ENİS YAVUZ YILDIRIM

Enis Yavuz Yıldırım, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü görevine atandı. Bu müdürlük, cezaevlerinin yönetimi ve düzeni ile ilgili sorumluluk taşımaktadır.

ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE GÜNAY ALBAYRAK

Günay Albayrak, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, adli sicil kayıtlarının tutulması ve istatistiklerin hazırlanması ile ilgilenmektedir.

DIŞ İLİŞKİLER VE AVRUPA BİRLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ÖMER SERDAR ATABEY

Ömer Serdar Atabey, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevine atandı. Bu müdürlük, uluslararası hukuk ve Avrupa Birliği ile ilişkilerden sorumludur.

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE TURAN KULOĞLU

Turan Kuloğlu, Personel Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Personel Genel Müdürlüğü, bakanlık personelinin atanması, terfisi ve diğer personel işlemleri ile ilgilenmektedir.

HUKUK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SERDAR ATEŞ

Serdar Ateş, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atandı. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bakanlık bünyesindeki hukuki hizmetlerin yürütülmesini sağlar.

BİLGİ İŞLEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SERVET GÜL

Servet Gül, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü, bakanlık bünyesindeki bilgi teknolojileri ve sistemlerin yönetiminden sorumludur.

STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞINA TAHİR HIRSLI

Tahir Hırslı, Strateji Geliştirme Başkanlığı görevine atandı. Strateji Geliştirme Başkanlığı, bakanlık politikalarının ve stratejik planlarının oluşturulması ve uygulanmasında rol alır.

GÖREVDEN ALMA KARARLARI

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, İnsan Hakları Dairesi Başkanı Hacı Ali Açıkgül ve İcra İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Arapoğlu görevlerinden alındı.

YENİ ATAMALAR

İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı'na Abdullah Aydın ve İcra İşleri Dairesi Başkanlığı'na Hasan Özçelik atandı.

Yorumlar