Yaşamın bittiği yerde hayata merhaba

- Kuşatma altındaki Halep'te hizmet dışı kalmış bir hastanenin bodrumunda bir bebek geçen hafta zor şartlar altında hayata merhaba dedi

Google Haberlere Abone ol
Yaşamın bittiği yerde hayata merhaba

HALEP (AA) - Suriye'nin kuzeyinde rejim ve rejim yanlısı terörist grupların kuşatması altındaki Halep'in doğusunda her an ayrı bir dram yaşanıyor.

Kuşatma altındaki aktivistlerden Mahmud Raşvani'nin sosyal medyada paylaştığı görüntü, kuşatma bölgesinde her gün onlarca sivilin rejim ve ortakları tarafından katledildiği Halep'te bir bebeğin nasıl zor şartlar altında hayat merhaba dediğini gösterdi.

Tüm hastanelerin rejim ve destekçilerinin hava saldırılarında hedef olduğu Halep'in doğusunda hizmet veren hastane bulunmuyor.

Mahmud Raşvani, kuşatma altında 12 Aralık'ta çektiği videoda, bombaların hizmet dışı bıraktığı ve hastaların tahliye edildiği hastanenin bodrumunda bir doktorun ellerinde son kalan ekipmanlarla sezaryen bir doğumu nasıl yaptığını anlattı.

Raşvani, görüntüde şu ifadeleri kullandı:

"Halep halen kuşatma altında. Bize sezaryenle doğum yapması gereken bir kadın geldi. Tahliye edemediğimiz için doktor arkadaşımız ameliyatı bir ebe yardımıyla burada ellerinde kalan son ekipmanla yaptı. Çocuk doğdu, ameliyatı sonlandırdık ancak çocuk kusurluydu. Çocuk ve annesinin tedavi için tahliye edilmesi gerekli ama ikisi için de bir şey yapamıyoruz."


Yorumlar