Yasaklı ülkeler haberini listede olmayan Türkiye resmiyle verdiler

ABD koronavirüs ile mücadele kapsamında Avrupa kıtasındaki 30 ülkeden seyahatleri yasakladı. Yasaklananlar arasında Türkiye yok. Ancak Amerikan basını bu haberi Türkiye resmini kullanarak servis etti.

Google Haberlere Abone ol

Batı basınındaki Türkiye düşmanlığını ortaya koyan yeni bir gelişme daha ortaya çıktı. Her fırsatta Türkiye'yi kötülemek, karalamak, Türkiye hakkında kara propaganda yapmakta geri durmayan batı basınında son örnek koronavirüs konusunda yaşandı. ABD yönetiminin Avrupa ülkelerine koyduğu seyahat yasağı haberini veren Amerikan basını, yasak kararı listesinde bulunmayan ve virüsten henüz hiç etkilenmeyen Türkiye'den resimleri kullanarak haberi verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, dün akşam yaptığı basın açıklamasında ABD’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri açıkladı.

Trump, AB'den ABD'ye 30 günlük süre boyunca seyahatleri yasakladığını duyururken, kararın cuma günü itibariyle yürürlüğe gireceğini ve Türkiye ile İngiltere'nin yasaktan muaf olacağını belirtti.

New York Times gazetesi ise ABD’nin koronavirüse karşı aldığı uçuş yasağını Türkiye’nin fotoğrafını kullanarak servis etti. NYT'ye tepki gösteren Bakan Varank, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Çin’de ortaya çıkıp Avrupa‘dan dünyaya yayılan bir virüs. Virüsten korunmak için Avrupa’dan uçuşu yasaklayan bir ABD. Bu haberi, uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğraflarıyla veren Batı medyası. Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor.”

Yorumlar

ccc avrupanin baskentti payitaht