Yaprak Dökümü Fikret kimdir?

Yaprak Dökümü Fikret kimdir sorusu ünlü diziyi yıllar sonra yeniden izleyen seyirciler tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Yaprak Dökümü bir İşte Fikret hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol
Yaprak Dökümü Fikret kimdir?

Yaprak Dökümü Fikret karakteri, Kanal D'de 2006 ile 2010 yılı arasında yayınlanan ünlü dizinin en çok dikkat çeken isimlerinden biriydi. Fikret, acılı hayat hikayesi ile seyircinin en çok üzüldüğü isimlerden biri olmuştu.

Ailenin, hayatı bir türlü düzene giremeyen, gün görmemiş ablası olarak bilinen Fikret, canlandırdığı karakterle ülkemizdeki binlerce kadının içinde bulunduğu gerçek bir durumu ortaya koyuyordu.

Yaprak Dökümü Fikret kimdir?

Özellikle de kocası ve kaynanası tarafından gördüğü zulüm onu, aynı kaderi paylaşan geçrek hayattaki birçok kadının idolü haline getirmişti. Peki, Yaprak Dökümü Fikret karakterini canlandıran oyuncu kimdir? Gerçek adı nedir. 

Yaprak Dökümü Fikret kimdir?

Yaprak Dökümü Fikret karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Bennu Yıldırımlar'dır. Peki, Bennu Yıldırımlar kimdir?

BENNU YILDIRIMLAR KİMDİR?

Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul'da doğdu. Erenköy Kız Lisesini 1986 yılında bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi. İki sene de Eski Yunan Dili ve Edebiyatı okudu. Üniversitede okurken İstanbul Şehir Tiyatrosu'na başladı. Londra Westminster Adult Education Institute'te drama üzerine kurs gördü.

Yıldırımlar, 1993-1997 yılları arasında Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural gibi oyuncular ile birlikte rol aldığı ve o zamanlar küçük-büyük herkesi ekranlara bağlayan Süper Baba dizisinin asi kızı Elif olarak tanındı.

Yaprak Dökümü Fikret kimdir?

2006-2010 yılları arasında yayınlanan ve Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanan Yaprak Dökümü dizisinde Fikret karakterini canlandırdı. Sonraki yıllarda Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri ve Altınsoylar gibi dizilerde başrollerde ekrana geldi.

1988 yılından beri aktif olarak İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Bennu Yıldırımlar, geçtiğimiz sezon William Shakespeare'in Serdar Biliş yönetmenliğindeki "12. Gece" adlı oyununda Olivia karakterini canlandırmıştır.

İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncusu Bülent Emin Yarar ile evli olan Bennu Yıldırımlar'ın Ada isminde kızları bulunuyor. Kadın dizisinde, mutsuz ilk evliliğinden, kızı Bahar'ı da arkasında bırakarak kaçan Hatice karakterini canlandırmaya devam etmektedir. 1.69 metre boyunda ve 61 kilo olan Bennu Yıldırımlar Yay burcudur.

Yorumlar