Yapı Kredi Leasing, Japonya'dan kredi aldı

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, "Yapı Kredi Leasing olarak JBIC ile imzaladığımız kredi anlaşması, sektördeki liderliğimizi bir kez daha kanıtlar nitelikte" dedi

Google Haberlere Abone ol
Yapı Kredi Leasing, Japonya'dan kredi aldı

Yapı Kredi Leasing, Japonya Uluslararası İş Birliği Bankası (JBIC) ve BNP Paribas SA Tokyo ile 23,8 milyon dolarlık, 7 yıl vadeli finansman anlaşması imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi Leasing, Japonya'dan 23,8 milyon dolar finansman sağlayan ilk leasing firması oldu.

Kredinin yaklaşık 14 milyon dolarlık kısmını finanse eden JBIC böylece Türkiye’den bir leasing şirketi ile ilk kez bir işlem gerçekleştirmiş oldu.

Nippon İhracat ve Yatırım Sigortası (NEXI) tarafından sigortalanan kredi ile dört adet liman konteyner vincinin finansmanı sağlandı. Anlaşma ile Türk liman altyapısının iyileştirilmesi sağlanırken Japon şirketlerine Türkiye’de iş fırsatları yaratıldı.

- "Türkiye ve Japonya arasında yeni iş fırsatlarının kapısı aralanıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, Japonya Uluslararası İş Birliği Bankası JBIC’nin ilk kez bir Türk leasing şirketiyle kredi anlaşması yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Yapı Kredi Leasing olarak JBIC ile imzaladığımız kredi anlaşması, sektördeki liderliğimizi bir kez daha kanıtlar nitelikte. Bu iş birliği ile hem ülkemizdeki yatırımların gelişmesini ve büyümesini hem de Türk ve Japon firmalar arasındaki iş fırsatlarının devamının gelmesini hedefliyoruz. Türkiye ve Japonya arasında yeni iş fırsatlarının kapısı aralanıyor.

Müşterilerimiz için her zaman fırsatları değerlendiriyor ve onların ihtiyaçları doğrultusunda onlara öncü ve yenilikçi finansman imkanları sunuyoruz. Sektör fark etmeksizin doğru projesi olan ve finansal duruşuna güvenen tüm yatırımlara finansman desteği vermeyi sürdüreceğiz."

Yorumlar