Yapı Kredi ile Alibaba.com'dan iş birliği

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi, Çinli e-ticaret devi Alibaba.com'un Türkiye temsilcisi E-Glober ile özel bir ortaklığa imza attı. Ortaklık kapsamında Alibaba.com...

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi, Çinli e-ticaret devi Alibaba.com'un Türkiye temsilcisi E-Glober ile özel bir ortaklığa imza attı. Ortaklık kapsamında Alibaba.com Global Gold Supplier üyeleri, indirimli olarak Yapı Kredi Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi'nden yararlanabilecek.

Yapı Kredi'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin E-Glober ile olan anlaşması hakkında görüşlerine yer verilen Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, KOBİ bankacılığında "Hizmette sınır yoktur" anlayışı ile hareket ettiklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

"E-Glober iş birliğimiz kapsamında Alibaba.com Global Gold Supplier üyeliği olan KOBİ'ler ihracat hacimlerini artıracak, aynı zamanda maliyetlerini azaltacaklar. İthalat ve ihracat işlemlerinden oluşan farklı masraf ve komisyonların yanı sıra kurye masraflarında ve döviz havale ödeme komisyonunda muafiyet sunan bu çalışma, kurumsal internet şubesinden ücretsiz SWIFT gönderimi gibi avantajlar içeren Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi'nden indirimli olarak yararlanmayı da sağlayacak. Bu kapsamda Yapı Kredi Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi sahibi olan mevcut Global Gold Supplier üyeleri 250 lira, yeni üyeler ise 500 lira indirimden faydalanabilecek. Pek çok KOBİ'ye destek olacağını düşündüğümüz bu iş birliği gibi ülkemizin sürdürülebilir büyüme ve kalkınma vizyonuyla örtüşen çalışmalarımızı artırmaya devam edeceğiz."

E-Glober Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Orkan Aytulun ise anlaşmanın, E-Glober'ın, Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması amacıyla gerçekleştireceği iş birliklerinin ilkini oluşturduğuna dikkati çekerek, "Aynı zamanda bu çalışma Türk girişimci ve ihracatçısına önemli fayda sağlayacak. E-Glober olarak, online ticarette dünyanın en büyük pazarı Alibaba.com’un deneyimini ve güvenilirliğini Türk ihracatçısı ve girişimcisi ile buluşturabilmek en temel hedefimiz. Bu birliktelik aynı zamanda E-Glober'ın Türk ihracatçısının global pazarlardaki yolculuğunda en güvenilir yol arkadaşı olma vizyonunda gerçekleştirmeyi arzuladığı marka işbirliklerinin de ilki olma özelliği taşıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bilgiye göre, Alibaba.com Global Gold Supplier üyeleri, 10-31 Ekim 2016 tarihleri arasında kampanyadan yararlanabilecek.

Yorumlar