Türkiye geneli yangınlarda son durum nedir?

Silifke'de 3 gün önce meydana gelen yangın kontrol altına alınabildi. Mersin ve Osmaniye'deki diğer yangınlar da kontrol altın alınmıştı.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'nin dört bir yanında son bir haftada yaşanan yangın vakalarında iyi haberler gelmeye başladı. Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye, Muğla, Aydın illerinde meydana gelen yangınlarla ilgili son durum Bakan Pakdemirli paylaşmıştı. Son olarak Mersin'deki yangınlarla Osmaniye'deki yangınların kontrol altına alındığı öğrenildi.

Antalya ve Adana'daki yangınlar ise henüz kontrol altın alınamadı. Öte yandan başka noktalarda da yer yer yeni yangınların çıktığı da biliniyor.

Mersin'in Silifke ilçesinde 3 gün önce başlayıp Gülnar ilçesine de sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı.

İlçede 29 Temmuz'da sabah saatlerinde başlayan orman yangını, dün şiddetli rüzgar nedeniyle Gülnar ilçesi Dedeler Mahallesi sınırına yayılıp gece boyunca etkisini sürdürdü.

Alevlerin çeşitli noktalara sıçramasıyla bölgeye takviye ekipler yönlendirildi.

Ekiplerin gün ağarıncaya kadar karadan müdahale ettiği yangın, uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alındı.

Bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

Silifke'de 29 Temmuz'da sabah saatlerinde Boğsak mevkisinde orman yangını çıkmış, çok sayıda ev tedbiren boşaltılmıştı. Yangın, kuvvetli rüzgar nedeniyle çevredeki diğer mahallelere de yayılmıştı.

Işıklı, Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerinde de etkili olan orman yangını, dün önce Akdere mevkisi, daha sonra Gülnar ilçesi Dedeler Mahallesi sınırındaki ormanlık alana kadar yayılmıştı.

ANTALYA GAZİPAŞA'DAN İYİ HABER

Öte yandan Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki iki yangında kontrol altına alındı.

Türkiye genelindeki orman yangınlarında son durum ise şöyle:

Yangınlar kontrol altına alındı mı 1 Ağustos Pazar itibariyle durum nedir?
Yangınlar kontrol altına alındı mı 1 Ağustos Pazar itibariyle durum nedir?

 


 

Yorumlar