Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi

- Ralli, 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek - Düzce Valisi Ali Fidan: "Turizm ve sporda Düzce'yi öne çıkarmak amacıyla etkinlikler yapıyoruz"

Google Haberlere Abone ol
Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi

İSTANBUL (AA) - Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi, 4-7 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin destekleri, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, ANLAS ve Nesine.com'un sponsorluğunda, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilen ralli, Düzce ve 7 ilçesinde gerçekleştirilecek.

Yarışa katılan sporcular, 450 kilometrelik parkuru 4 günde tamamlayacak.

Organizasyonun tanıtımı amacıyla İstanbul'daki Vialand'da yapılan basın toplantısına Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın yanı sıra TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları katıldı.

TMF tarafından ilk kez düzenlenecek organizasyonun tanıtımında açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Ali Fidan, doğal güzellikleri ve turizmi sporla buluşturmak istediklerini söyledi.

Fidan, Düzce'nin, hem kültürel hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bir çok zenginliğe ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, "Turizm ve sporda Düzce'yi öne çıkarmak amacıyla etkinlikler yapıyoruz. Daha önce düzenlenmemiş, tamamen doğal ortamları kapsayan ralli parkuru, dağlık orman yolları, arazi, çamur geçişleri, eski ve yeni köy yolları gibi birçok farklı yol koşulunu içerisinde barındırıyor. Etkinlik, bütün ilçelerimizde görünürlüğü olan sportif bir yarışma olacak." ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de, Düzce'nin motor sporlarına ev sahipliği yapabilecek önemli bir alan olduğunu belirtti.

Keleş, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, "Yakın gelecekte buradaki gibi açılışı Düzce'de de yapacağımızı umuyorum. Düzce Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Özellikle alternatif doğa sporlarına gelişim ve katkı sağlıyoruz, bundan sonra da desteğimize devam edeceğiz." dedi.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ise, federasyon olarak Türk sporuna gönül veren herkese yardımcı olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca'nın bizi ziyaretiyle birlikte bu serüvene başladık. Belki yaklaşık bir ay önce, bir yıl içerisinde geleceğimiz noktayı hayal bile etmemiştik. Düzce, turizm ve sporun bir araya gelip kaynaştığı ve spor turizminin merkezi olabilecek konuma doğru hızla koşuyor. Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi'nin de bu mesafe taşlarından olacağını umut ediyorum."

Öte yandan basın toplantısı sonrasında, ralliye katılacak sporcular, temsili yarış startıyla parkur etrafında prova yaptı.

Yorumlar