Xiaomi araba yaptı, ilk görüntüler sızdı iddiası

Dünya akıllı telefon sektörüne uygun fiyatlı telefonlar sürerek herkesin ucuz telefona erişimini kolaylaştıran Çinli teknoloji devi Xiaomi, şimdi de elektrikli araba yapmaya hazırlanıyor. İddiaya göre Xiaomi'nin yapacağı arabanın ilk görüntüleri sızdı.

Google Haberlere Abone ol

Bilindiği üzere Xiaomi şu sıralar yeni bir otomobil modeli üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz gün Xiaomi tarafından üretilecek otomobile ait olduğu iddia edilen konsept bir çizim sızdırıldı. İşte detaylar.

Özellikle 2021 yılı elektrikli otomobiller açısından önemli bir sene oluyor. Hali hazırda otomobil sektöründe boy gösteren pek çok isim elektrikli otomobil yelpazesini arttırırken, teknoloji sektöründe boy gösteren isimler de otomobil sektörüne giriş yapmaya başladılar.

Kısa bir süre önce Apple elektrikli otomobil üreteceğini açıklamıştı. Sonrasında Huawei'nin de benzer planları olduğunu öğrendik. Nitekim çok geçmeden Xiaomi de elektrikli otomobil için ilk temaslarını gerçekleştirdiği haberini verdi.

Peki gelelim asıl soruya. Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili neye benzeyecek. Geçtiğimiz gün Xiaomi'nin geliştireceği otomobile ait olduğu iddia edilen bir konsept sızdırıldı. Dilerseniz bu konsepte aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açıkçası otomobilin son derece göz alıcı göründüğünü söyleyebiliriz. Elbette bu konseptin ne derece doğru olduğu da farklı bir soru işareti.

Sonuç olarak Xiaomi ilk elektrikli otomobilini 2023 yılında satışa sunmayı planlıyor. Bu otomobil Türkiye'de satışa sunulur mu yoksa sunulmaz mı o da ayrı bir soru işareti. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Türkiye'nin yerli otomobili TOGG da 2023 tarihinde satışa sunulacak. En azından planlanan bu. Tabii ki satışa çıkış tarihlerinden ziyade nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı da önemli.

Zira şu anda elektrikli otomobiller ciddi anlamda pahalı. Xiaomi genel olarak akıllı telefon sektöründe fiyat / performans oranına sahip ürünler satıyordu. Dileriz aynı durum otomobil sektöründe de geçerli olur.

Kaynak: TeknolojiOku.com 

Yorumlar