WhatsApp'a reaksiyon özelliği geliyor

WhatsApp kullanıcılarını daha fazla memnun etmek için yeni bir özellik daha devreye sokuyor. Buna göre, reaksiyon isimli özellik yakında devreye giriyor.

Google Haberlere Abone ol
WhatsApp'a reaksiyon özelliği geliyor

WhatApp’taki büyük güncelleme, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in bu yeni özelliği resmi Facebook hesabında duyurmasından neredeyse iki hafta sonra geldi.

Zuckerberg, WhatsApp‘ın teşekkür ve takdir ile yardımcı olmak için daha fazla ‘ifade’ içereceğinden bahsetmişti.

Zuckerberg, Facebook’ta “WhatsApp’taki tepkiler bugün yayılmaya başlıyor. Teşekkürler ve takdirlerin yayılmasına yardımcı olmak için yeni emojiler ekliyoruz. Yakında daha fazla ifade gelecek.” sözleri ile yeni emojileri duyurdu.

Zuckerberg, geçen ay WhatsApp , kullanıcıları için ‘Topluluk’ ve ‘sesli arama’ değişiklikleri de dahil olmak üzere çok sayıda özelliği kullanıma sunacağını bildirmişti. Facebook destekli uygulama, sesli arama özelliğini kullanıma sundu, ancak Topluluk özelliği hala geliştirme aşamasında.

WhatsApp uygulamasındaki en son güncellemeden bahseden ‘Reaction’ özelliği, kullanıcıların tek mesajlara emoji göndermesini kolaylaştıracak. Şimdiye kadar bir kullanıcının bir mesaja tepki vermesi için bir emoji yazması gerekiyordu. Ancak, bugünden itibaren, tepki vermek istediğiniz mesaja dokunup basılı tutarak otomatik olarak ifade gönderimi gerçekleşecek.

WhatsApp tepki özelliği, Instagram ve Facebook Messenger’a benzer şekilde çalışacak.

WhatsApp tepki özelliği: Nasıl çalışır?

Adım 1: WhatsApp’ı açın, ardından bir sohbet açın.

Adım: Tepki vermek istediğiniz mesajı basılı tutun
Adım: Uygulama, tepki vermek için altı farklı emoji gösterecek
Adım 4: Parmaklarınızı istediğiniz emojiye sürükleyin ve bırakın

Adım 5: Tepkiniz o mesajda anında görünecektir.

Nisan ayında WhatsApp, tek bir sesli aramada daha fazla katılımcının yanı sıra aramaların genel arayüzüne izin veren bir sesli arama özelliği sundu. WhatsApp artık tek bir aramada 32 kişiye kadar izin veriyor. Daha önce, WhatsApp tek bir sesli aramada yalnızca sekiz kişiye izin veriyordu.


 

Yorumlar