WhatsApp'a iki yeni özellik geliyor

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları için iki yeni özelliği devreye sokuyor.

Google Haberlere Abone ol

Sık sık yeni özellikleriyle kullanıcılarına sürpriz yapan WhatsApp, yakında kullanıcıların aramalarını kolaylaştıracak bir özellik getirecek. iOS ve Android platformları için eşzamanlı olarak testleri yapılmaya başlandı.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, sürekli olarak yeni güncellemelerle karşımıza çıkıyor. Bu sefer kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik bir geliştirmeyi test ediyor. 

WhatsApp kullanıcıları yeni özellikle birlikte tarihli olarak arama yapabilecek. Kullanıcılar tarafından seçilen bir tarih aralığı seçerek oradaki mesajları görebilecekler. Hali hazırda arama özelliği olan uygulama daha spesifik filtrelendirmeyle kullanıcı deneyimini artıracak. Mesajlaşma uygulaması bu yeni arama filtresini iOS ve Android platyformları için test etmeye başladı. 

Fotoğraftaki ikona tıklayarak sohbetin tarihi seçilerek o aralıktaki mesajlar görülebilecek. 

WhatsApp yeni güncellemeyle 'depolama alanı kullanımı' konusunda kökten bir değişime gidecek. WABetaInfo tarafından paylaşılan görsellerde büyük dosyalar veya sadece iletilen gönderileri seçebileceğiniz bir filtre yer alıyor. 

Bahsedilen özelliklerin önümüzdeki birkaç ay içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor. 

Kaynak: Haber7.Com

Yorumlar