Whatsapp gruplarına yeni özellik

WhatsApp görüntülü ve sesli konuşmayı gruplar içinde kullanılabilir hale getirmek için çalışmalara başladı.

Google Haberlere Abone ol

WhatApp konuşmaları bireysel ve gruplar halinde kullanılması popülaritesinin artmasına ve hızla ivme kazanmasına neden olmuştur. Günümüz teknolojisinde hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar arasında en önde yer alan WhatsApp hayata geçirmeyi planladığı özelliği ile tüm kullanıcıların heyecanlanmasına neden oldu.

Dünya genelinde 1.5 milyardan fazla aylık kullanıcıya sahip olan ve günlük 60 milyarın üzerinde mesajın gönderildiği popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta sadece kişiler ile bireysel olarak sesli ve görüntülü konuşma seçeneği vardı. WhatsApp uygulaması bu özelliği grup konuşmaları içinde aktif edeceğini duyurarak bazı kullanıcılar için beta seçeneğini sunduğunu açıkladı. Tam güncellemenin ise çok yakında olduğu tahmin ediliyor. 

Test aşamasında olan WhatsApp Beta 2.17.443 sürümünde keşfedilen bu özellik, yakın zamanda gruplarda da görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğimizi ortaya koyuyor. Profesyonel haberleşme ağı olarak görülen Skype'ta uzun yıllardır kullanılan bu uygulama Skype için bir dizi yenilikleri sunma gereksinimi doğurabilir. 

Sadece 4 Kişi...

Şuan beta sürümü üzerinden kullanılan bu özellik toplamda 4 kişi olan gruplar için kullanılıyor olması ve görüntü ile ses kalitesinin oldukça iyi olduğu şeklinde yorumlar gelmektedir. Şimdilik en fazla 3 katılımcıyı destekliyor. Yani arayanda dahil olmak üzere toplamda 4 kişi grup sesli arama ve video görüşme özelliğinden yararlanabiliyor. Beta aşamasında olduğunu düşünürsek görüşmelere katılabilecek katılımcı sayısının artabileceğini de göz ardı etmemek gerek. 

Yorumlar