Voleybol: Vestel Venus Sultanlar Ligi klasman etabı

- Bursa Büyükşehir Belediyespor: 3 - Nilüfer Belediyespor: 1 - Bursa Büyükşehir Belediyespor 5-6'ncılık, Nilüfer Belediyespor ise 7-8'incilik maçı oynayacak

Google Haberlere Abone ol
Voleybol: Vestel Venus Sultanlar Ligi klasman etabı


Salon: Cengiz Göllü

Hakemler: Sadettin Deneri, Tuncay Sevim

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Leys, Fatma Yıldırım, Belien, Nilay Karaağaç, Dimitrova, Merve İkbal Albayrak (Aylin Sarıoğlu, Sinem Kocaman, Bytsenko, Cansu Aydınoğulları, Nurhan İnce)

Nilüfer Belediyespor: Birgül Güler, Hazal Selin Arifoğlu, Buijs, Da Silva, Ceyda Aktaş, Duygu Düzceler (Funda Bilgi, Sinem Bayazıt, Elif Boran, Merve Tanıl, Özgenur Yurtdagülen)

Setler: 28-26, 26-24, 18-25, 25-18

Süre: 120 dakika (32, 34, 26, 28)


BURSA (AA) - Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off 5-8'incilik turu üçüncü ve son maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor, Nilüfer Belediyespor'u 3-1 mağlup etti.

Seriyi 2-1 önde tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, 5-6'ncılık maçı oynamaya hak kazandı ve Beşiktaş ile eşleşti. Nilüfer Belediyespor ise Halkbank ile 7-8'incilik mücadelesine çıkacak.

Maça iyi başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, art arda bulduğu sayılarla teknik molaya 12-5 önde girdi. Taraftarının da desteğini arkasına alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, seti 28-26 kazandı.

İkinci sette de üstünlüğünü devam ettiren ev sahibi takım, Dimitrova ve Leys ile sayılar buldu. Seti 26-24 alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sette toparlanan Nilüfer Belediyespor, Buijs ve Selin Hazal Arifoğlu ile bulduğu sayılarla seti 25-18 önde tamamlayarak durumu 2-1'e getirdi.

Dördüncü sette rakibinin beraberliği sağlamasına izin vermeyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, seti 25-18 maçı da 3-1 kazandı.

Yorumlar