Voleybol: FIVB Uluslar Ligi

- A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Guidetti: - "Zor bir maç oldu ama özellikle 4. sette verdiğimiz mücadeleden dolayı çok mutluyum" - A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda: - "Bu galibiyetten dolayı mutluyuz"

Google Haberlere Abone ol
Voleybol: FIVB Uluslar Ligi


ANKARA (AA) - A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, FIVB Uluslar Ligi'nin 4. hafta ilk maçında 3-1 yendikleri Japonya karşısında 3 puan aldıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Guidetti, Türkiye Voleybol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamasında, finallere kalabilmek adına umutlarını sürdürebilmeleri için oldukça önemli bir galibiyet elde ettiklerinin altını çizerek, "Zor bir maç oldu ama özellikle 4. sette verdiğimiz mücadeleden dolayı çok mutluyum. Karşılaşmanın 4. setinde oyuna yüksek motivasyonla başladık ve rakibimiz karşısında büyük farklılık yarattık." ifadelerini kullandı.

Tayland ile yarın oynayacakları karşılaşmanın çok zor geçeceğine dikkati çeken Guidetti, "Ev sahibi Tayland, her zaman gerçekten çok iyi bir voleybol sergiliyor. Yarın rakibimiz karşısında çok iyi oynamamız gerekiyor, çünkü ev sahibi rakibimiz karşısında iyi oynamamız bizim galip gelebilmemiz için yeterli olmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, FIVB Uluslar Ligi'nin 4. hafta ilk maçında Japonya'yı 3-1 yenmelerinin kendilerini mutlu ettiğini vurguladı.

Kaptan Eda, Asya voleybolunun Avrupa'da oynanan voleyboldan biraz farklı olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

"Zorlu bir karşılaşma olacağını biliyorduk. Asya voleybolu, Avrupa’da oynanan voleyboldan biraz farklı, savunmada iyi olmaları ve iyi servis atmaları gibi birçok çeşitlilikleri var. Karşılaşmanın 4. setinde maça daha fazla odaklandık, daha iyi servis attık ve iyi blok tuttuk. Bu galibiyetten dolayı mutluyuz ancak diğer karşılaşmalarımızda da bu şekilde devam etmeliyiz. Yarın ve diğer günlerde, bugün oynadığımız oyundan daha iyisini oynamalıyız, burada iki önemli karşılaşmamız daha var. Çin'de yapılacak finallerde yer almak istiyorsak bu karşılaşmalarımızı da kazanmamız gerekiyor."


Yorumlar