Vodafone'dan İstanbul Maratonu öncesi sağlıklı yaşam kampı

İSTANBUL (AA) - Vodafone, kasım ayında gerçekleştirilecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu öncesi Büyükada'da sağlıklı yaşam kampı düzenledi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel'in ev sahipliğinde düzenlenen...

Google Haberlere Abone ol
Vodafone'dan İstanbul Maratonu öncesi sağlıklı yaşam kampı


İSTANBUL (AA) - Vodafone, kasım ayında gerçekleştirilecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu öncesi Büyükada'da sağlıklı yaşam kampı düzenledi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel'in ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe eski milli voleybolcu Neslihan Demir, uzman diyetisyen Selahattin Dönmez ve spor eğitmeni Murat Bür ile Vodafone'un maratona özel yürüttüğü sağlıklı yaşam iletişiminin sosyal medyadaki elçileri Merve Oflaz ve Kubilay Aka katıldı.

Sağlıklı yaşamda sporun rolü, koşu sporunun faydaları, maratona hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve dengeli beslenme gibi konularda bilgi verilen katılımcılar, antrenör eşliğinde hafif koşu yaptı.

Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunma hedefiyle spora yatırım yaptıklarını belirten Hasan Süel, şunları kaydetti:

"Vodafone olarak, Türkiye'nin en geniş katılımlı kitlesel etkinlikleri Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'na destek veriyoruz. Maraton, 7'den 77'ye her yaştan insanın katılabildiği, kardeşlik ve dayanışma içinde spor yapılmasını sağlayan çok değerli bir etkinlik. Ülkemizde böyle bir katma değer yaratmak ve halkımızı spora ve sağlıklı yaşama teşvik ederken, sporu ve sporcumuzu desteklemek bizim için önemli. Bununla birlikte, İstanbul'un bir kültür ve spor başkenti olması konusundaki heyecan ve kararlılığımızı da ilk günden bu yana koruyoruz. Maratonu sadece bir spor etkinliği olarak değil, İstanbul'un bir global marka şehre dönüşmesi hedefiyle de destekliyoruz."

Çipli koşucu sayısının 7 yılda 4 kat arttığını aktaran Süel, "Vodafone İstanbul Maratonu ilk kez bizim de ismimizi verdiğimiz yıl olan 2012'de Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından 'altın kategori'ye alındı. Ayrıca, maratona katılım oranları her yıl sponsorluğumuzun da katkısıyla artıyor. Çipli koşucu sayısı 2011'den bu yana yaklaşık 4 kat arttı. 2011'de 8 bin, Vodafone'un sponsorluğunun başladığı 2012'de 13 bin, 2013'te 20 bin, 2014'te 25 bin, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında 30 bin sporcu koştu. Sadece çipli koşucular değil, halkımızın da maratona ilgisi artıyor. Her yıl yüz binlerce vatandaşımız Asya'dan Avrupa'ya yürüyerek unutulmaz bir deneyim yaşıyor. Amacımız, bu ilgiyi daha da artırmak." ifadelerini kullandı.

Eski milli voleybolcu Neslihan Demir ise herkesin maraton deneyimini yaşaması gerektiğini kaydetti.


- Maraton 11 Kasım'da


Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan İstanbul Maratonu bu yıl 11 Kasım Pazar günü 40'ıncı kez düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek organizasyon bu yıl da maraton (42,195 kilometre), 15 kilometre koşu, 10 kilometre koşu ve halk koşusu olmak üzere 4 ana kategoride yapılacak.

Organizasyon, Avrupa'nın en iyi 11, dünyanın ise en iyi 22 maratonundan biri olarak gösteriliyor.

Yorumlar