Varank, Babacan'ın lüks düşkünlüğünü afişe etti

Lüks düşkünü olduğu halde kendisini "tasarruf yanlısı" olarak yansıtmaya çalışan Ali Babacan'ın maskesini Bakan Varank düşürdü.

Google Haberlere Abone ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için "Fren Ali" demişlerdi." sözlerine tepki gösterdi. Babacan'ın sözde tasarruf oyununu bozan Varank, "Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim." dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kanal 42'de katıldığı canlı yayında Hazine Bakanlığı yaptığı dönemdeki sözde tasarruflarını anlattı. 

Babacan, "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için "Fren Ali" demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı." ifadelerini kullandı. 

"FREN AMA NEYE?"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise Babacan'ın tasarruf oyununu bozan bir tweet paylaştı. Varank Babacan'ın bakanlık döneminde yurt dışı seyahatlerindeki israfını sosyal medya hesabında bir bir yazdı.

Varank, Babacan'ın israftan kaçındığını iddia ettiği ifadeleri "Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?" cümleleriyle çürüttü.

Yorumlar