Vali ve belediye başkanından hayvan pazarına çıkarma

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarılan kurbanlıkların bulunduğu hayvan pazarında incelemelerde bulundu.Kurban Bayramı’nın arefe gününde Vali Baruş ve Başkan Yılmaz,...

Google Haberlere Abone ol

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarılan kurbanlıkların bulunduğu hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

Kurban Bayramı’nın arefe gününde Vali Baruş ve Başkan Yılmaz, Karacaağaç Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında incelemelerde bulunarak, hem vatandaşlarla hem de satıcılarla sohbet etti. Hayvan yetiştiricilerinin verdikleri emeklerin karşılığını alamadıklarında hayal kırıklığı yaşadığını ve dileklerinin böyle bir hayal kırıklığı yaşanmaması olduğunu söyleyen Vali Baruş, “Vatandaşlarımız da hayvan alırken kendi bütçelerinin hesabını yapıyorlar. Ama şunu da unutmayalım yetiştiricilerimiz zahmetli koşullarda bu hayvanları yetiştiriyorlar. O yüzden pazarlık yaparken onların da emeklerini düşünelim” dedi.

Hayvan pazarında incelemelerde bulunduktan sonra bayram boyunca alınan trafik tedbirleri hakkında da bilgi veren Vali Baruş şunları söyledi:

“Trafik kazalarında öneli bir azalma var. Tatilin ilk beş gününde geçen yılların ortalamasına göre yüzde 50’lerin üzerinde yüzde 90’lara kadar azalmalar var. Bu sevindirici bir olay. Vatandaşlarımızın trafik konusunda duyarlılığının arttığını gösteriyor. Bu yıl İçişleri Bakanlığımızı’n da bu konuya ayrıca bir önem vermesiyle birlikte denetlemeler arttı.”

Yorumlar