VakıfBank ile Trakya Birlik arasında işbirliği imzaları

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Şimşek, "Tarımsal üreticilerin finansal ihtiyaçları için yenilikçi ürünler üretmeye, bitkisel üretimden su ürünleri yetiştiriciliğine kadar tüm tarım kollarını kapsayan hizmetler sunmaya devam ediyoruz" dedi

Google Haberlere Abone ol
VakıfBank ile Trakya Birlik işbirliği imzaları

VakıfBank, Trakya Birlik ile yaptığı işbirliği kapsamında başta Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere toplam 13 ilde yer alan ve sayıları 40 bini bulan kooperatif üyelerine TarımKart ve tarımsal üretime yönelik ürünlerde özel ve avantajlı fırsatlar sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir tarım bankacılığı stratejilerini tarımsal faaliyetlere yönelik finansal hizmetleriyle birleştiren VakıfBank, Trakya Birlik ile birliğe bağlı 48 kooperatifin üreticilerini kapsayan işbirliği anlaşması imzaladı.

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen imza törenine VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Şimşek, Bankanın üst düzey yöneticileriyle Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç ile birliğin üst düzey yöneticileri katıldı.

Açıklamada imza törenindeki konuşmasına yer verilen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Şimşek, VakıfBank olarak tarıma ve çiftçiye güç katmak ve ileri seviyeye taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, "Tarım sektörünün stratejik öneminin bilincindeyiz. Tarımsal üreticilerin finansal ihtiyaçları için yenilikçi ürünler üretmeye, bitkisel üretimden su ürünleri yetiştiriciliğine kadar tüm tarım kollarını kapsayan hizmetler sunmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

- "TRAKYA BİRLİK, SEKTÖRDE ÜRETİMDEN TARIMSAL SANAYİYE UZANAN YAPININ TEMEL TAŞINI OLUŞTURUYOR"

Trakya Birlik'in Türk tarımında önemli bir yeri olduğuna dikkati çeken Şimşek, birliğin ortaklarından ve ayçiçeği üreticilerinden aldığı ürünleri işleyip yağ, yem ve benzeri ürünler olarak değerlendirdiğini hatırlattı.

Şimşek, "Yani sektörde üretimden tarımsal sanayiye uzanan yapının temel taşını oluşturuyor. VakıfBank olarak biz de alanında uzman tarım bankacılığı personelimiz ile daha önce çeşitli birliklerle yapmış olduğumuz iş birliği tecrübemize dayanarak sahada da çiftçimize destek oluyoruz. Trakya Birlik ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile de çalışmalarımızı derinleştirerek hizmetlerimizi yaygınlaştırmayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Şimşek, TarımKart'ın avantajlarını da vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bankamız ile Trakya Birlik arasında yapılan anlaşma kapsamında 40 bine yakın üreticiye sahada, öncelikle TarımKart olmak üzere tüm Tarımsal Bankacılık ürünlerimizi avantajlarla sunacağız. Başta Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere toplam 13 ilde yer alan üreticilerimiz TarımKart limitlerinin bir kısmını nakit avans olarak, tamamını ise 10 binden fazla anlaşmalı üye iş yerinde mazot, gübre ve tohum alımı gibi tarımsal girdi alımında kullanabilecek."

Yorumlar