Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir?

Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Google Haberlere Abone ol
Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir?

Vahide Perçin eşi, kaç yaşında, daha önce hangi dizilerde oynadı, kızı kim, Altan Gördüm kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Şu sıralar "Aldatmak" isimli televizyon dizisinde ünlü bir hakimi canlandıran Vahide Perçim'in özel hayatı hayranları tarafından merak ediliyor. 

Vahide Perçim'in kendisi gibi ünlü bir sinema oyuncusuyla evli olduğu ve kızının da kendisi gibi oyuncu olduğu çok az kişi tarafından bilinir.

Anne ve babası oyuncu olan kızın da oyunc olması tabii ki doğal karşılanıyor. 

Peki, Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir
Vahide Perçin

 

İşte Vahide Perçin veya Vahide Gördüm ve eşi Altan Gördüm ile ilgili merak edilen bilgilerden bazıları: 

VAHİDE PERÇİN'İN EŞİ ALTAN GÖRDÜM KİMDİR?

Aslen Adanalı olan Altan Gördüm 1 Aralık 1958 Adana'da dünyaya geldi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi.

1979-1980 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu'nun kurslarına katıldı.

1995-1996 sezonuna kadar, AST'de, oyuncu, yönetmen, yönetici ve eğitmen olarak görev yaptı.

1996-2000 yılları arasında özel nedenlerden dolayı, İzmir'de yaşadı.

Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir
Altan Gördüm

 

2000 yılında Devlet Tiyatrosu'ndan aldığı davetle, yetişmiş sanatçı kontenjanından, Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna katıldı.

Sesli ve görüntülü olmak üzere televizyon çalışmalarını sürdürmekte.

Bir dönem tiyatro sanatçısı Vahide Perçin'le evli olan Gördüm, 2009 yılında Vahide Perçin ile birlikte İstanbul'da AKADEMİ 35BUÇUK SANAT EVİ isimli oyunculuk okulunu kurmuştur. 2013 senesinde eşi ile boşanmıştır.

1994 doğumlu Alize isminde bir kızları var. Altan Gördüm, Hayat Bilgisi dizisinde Panzer Emin Hoca karakterine, Kavak Yelleri dizisinde Kamil karakterine hayat verdi.

Daha 2011-2012 yılları arasında yayınlanan Canım Babam dizisinde rol almıştır. TRT 1'de yayınlanan Beni Böyle Sev isimli dizinin 2.sezonunda rol aldı. Bir yandan da Akademi 35Buçuk'ta oyunculuk derslerine girmektedir.

VAHİDE PERÇİM KİMDİR?

Vahide Perçin 13 Haziran 1965 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. 

Kendisi gibi oyuncu olan Altan Gördüm ile evlidir. Vahide Perçin İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Perçin, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü'nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku'dan gördü. Okuldan mezun olunca Ankara'ya yerleşti ve AST'ye girdi. Daha sonra Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gitti.

Vahide Perçin 2003'te yayımlanmaya başlayan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım attı. Gördüm ailesi İstanbul'a yerleşir. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rolüyle seyirci karşısına çıktı. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor ile başrolü paylaştı. Vahide Perçin, 2007-2009 yılları arasında yayımlanan Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırdı. Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak Zehra Yılmaz karakterine hayat veriyordu; ancak sağlık sorunları nedeniyle 3. sezondan itibaren dizide yer almadı. Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler, Seda Güven, Nihan Büyükağaç, Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynadı. 13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Meryem Uzerli'nin diziden ayrılmasından dolayı 3. sezonun son bölümünden itibaren Hürrem Sultan karakterini canlandırmıştır.

Vahide Perçin 1991'de AST oyuncusu Altan Gördüm ile evlendi ve eşinin soyadını aldı. 1994'te kızları Alize dünyaya geldi. 2011'de meme kanserine yakalandı ve tedavi gördü. 2013 yılında eşinden ayrıldı.

Vahide Perçin eşi, kızı kim, Altan Gördüm kimdir
Alize Gördüm

 

Vahdi Perçim'in kızı yani Altan Gördüm'den olma kızı Alize Gördüm'dür.

Alize Gördüm de şu anda televizyon dizilerinde boy gösteriyor. 

Şu anda 28 yaşında Alize Gördüm'ün en son "Aldatmak" dizisinde annesiyle birlikte aynı dizide rol aldığı öğrenildi.


 

Yorumlar