Üsküdar'daki cinayet ve yaralamaya dava

- Eşini yaralayıp yanındaki erkeği de öldürdüğü iddia edilen şüpheli hakkında, "haksız tahrik altında kasten öldürme" ve "eşini kasten yaralama" suçlarından 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

Google Haberlere Abone ol
Üsküdar'daki cinayet ve yaralamaya dava

İSTANBUL (AA) - Üsküdar'da eşini yaraladığı, yanındaki erkeği de öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan kişi hakkında, 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Mahir Ardıç ile evli olan B. Ardıç'ın internet üzerinden tanıştığı Mahmut Çütçü ile görüşmeye başladığı anlatıldı.

Olay günü B. Ardıç ile Mahmut Çütçü'nün evde görüştükleri sırada işten gelen şüpheli Mahir Ardıç'ın tarafları gördüğü belirtilen iddianamede, Ardıç'ın iş yerinde çalışan Çetin Tanrıtanır'ı telefonla arayarak çağırdığı ve birlikte Çütçü'yü darbettikleri aktarıldı.

İddianamede, şüpheli Ardıç'ın daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla Çütçü'yü bıçaklayarak öldürdüğü, eşini de yaraladığı kaydedildi.

Eylemin, eşin sadakat yükümlülüğüne aykırı davranması karşısında haksız tahrikin meydana getirdiği şiddetli elemin etkisiyle gerçekleştirildiği savunulan iddianamede, Ardıç'ın "haksız tahrik altında kasten öldürme" ve "haksız tahrik altında eşini kasten yaralama" suçlarından 13 yıl 6 aydan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede, şüpheli Çetin Tanrıtanır'ın ise "kasten öldürmeye yardım etme" suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianame, gönderildiği Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Şüphelilerin yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Yorumlar