Ural Aküzüm kimdir, nerelidir?

Ural Aküzüm kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, uzmanlık alanı veya mesleği nedir? İşte Aküzüm biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

Ural Aküzüm kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, mesleği veya uzmanlık alanı nedir? İşte Ural Aküzüm biyografisi: 

Galatasaray yönetiminde yer alan isimler arasında bulunan Ural Aküzüm, son günlerde biyografisi ve özgeçmişi merak edilen isimlerden biri oldu.

İşte Ural Aküzüm biyografisi: 

Ural Aküzüm kimdir, nerelidir?
Caption

 

Ural Aküzüm 1981 yılında istçanbul'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra Fransa'da Montpellier Üniversitesi'nde "Siyasi ve Idari Bilimler” eğitim aldı.

Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiş, Avrupa Birliği’nin desteğiyle sürdürülen “Herkes Için Insan Hakları” projesinde yöneticilik yapmıştır. Anayasa Hukuku alanında doktora çalışmalarını sürdürmekte olup kurucusu olduğu Kural Hukuk Bürosu’nda yerli ve yabancı şirketlere, üniversitelere ve muhtelif kişi ve kuruluşlara hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir.

2007 yılından beri Türk Gençliğine yeni bir gönüllülük bilinci kazandırmaya çalışan, katılımcı demokrasiyi teşvik eden ve geleceğin toplum liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen ARI Hareketi’nin (www.ari.org.tr) başkanlığını, 2009 yılından beri de toplumsal hayatın her alanında ve işdünyasında etik değerleri hakim kılmayı hedefleyen Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı (TEDMER) başkanlığını sürdürmektedir. Siyaset bilimi, uluslararası Ilişkiler ve hukuk alanlarında değişik üniversite ve okullarda ders anlatmıştır. Çeşitli yayınlarda editör, yazar olarak çalışmış muhtelif gazete ve dergilerde politik, hukuki analizleri yayınlanmıştır. Türkiye Genç İşadamları Derneği yayın organı Elegans Dergisi’nde Siyasi Vizyon köşesini yazmaktadır.

Fransızca, Ingilizce bilen H. Ural Aküzüm halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kurucu vakfı olan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi, Azerbaycan Türkiye Tarih Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Türk ve Avrupa Kamuoyunun birbirini anlaması için kurulmuş olan Avrupa ile Diyalog Derneği’nin de başkan yardımcısıdır.

İstanbul Barosu Üyesi (2003), CMK Uygulama Avukatı (2004), Marka ve Patent Vekili (2004), Noterlik Belgesi (2005);

Eğitim: İstanbul Kültür Üniversitesi (Kamu Hukuku Doktora öğrencisi, tez aşamasında) Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2003), Université de Montpellier, Diplome Universitaire de Sciences Politiques et Administrative (D.U. 2000) Galatasaray Lisesi (1998)

Uzmanlık Alanları: Birleşme Devralmalar, Sözleşmeler Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, İdare Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ceza Hukuku Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca, Türkçe, İngilizce ve Fransızca Yeminli Tercüman


 

Yorumlar