Üniversitelerin 2020 taban puanları ve kontenjanları yayınlandı

ÖSYM, üniversitelerin 2020 yılı taban puanlarının da içinde bulunduğu tercih kılavuzunu yayınladı.

Google Haberlere Abone ol

Üniversite taban puanları ve kontenjanları için adayların beklediği kılavuz bugün yayımlandı. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, puanlarına en uygun okul ve bölümü tercih etmek için üniversitelerin taban puanlarını ve kontenjanlarını araştırıyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, YKS tercih işlemleri 6 - 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak. ÖSYM 2020 YKS üniversite taban puanları ve kontenjanları kılavuzu haberimizde.

ÖSYM'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır."

YKS 2020 TERCİH KILAVUZU PDF

ÜNİVERSİTELERİN 2020 TABAN PUANLARI TABLOSU

 

Yorumlar