Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu

- Erciyes Dağı'nda 7 ülkeden 103 sporcunun katıldığı yarışlar tamamlandı

Google Haberlere Abone ol
Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu


KAYSERİ (AA) - Erciyes Dağı'nda, 7 ülkeden 103 sporcunun katıldığı Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu yapıldı.

Dört etaptan oluşan dağ maratonunun, Vertical Kilometer 4,5 , Erciyes Ultra Skytrail 60 kilometre, Trail Run 25 kilometre ve 10 kilometre koşusu tamamlandı.

İlk etabın şampiyonu Tayvanlı Wen Hsiao Chio olurken, ikinci Gürkan Mert Mercanoğlu ve üçüncü ise Can Artam oldu.

İkinci etapta ise üç farklı kategoride düzenlenen maratonda, Erciyes Ultra Skytrail 60 kilometre koşusunda birinciliği Wen Hsiao Chio, ikinciliği Hüseyin Temizsoy, üçüncülüğü Mehmet Arslan elde etti.

Trail Run 25 kilometre koşusunda birinciliği Kemal Kukul, ikinciliği Aykut Kırsay, üçüncülüğü Mustafa Ekseri kazandı. 10 kilometre koşusunda ise birinci Ali Arslan olurken, ikinci sırayı Hüseyin Çetin, üçüncü sırayı Osman Uğur Altun aldı.

Yarışmada dereceye giren sporcular için Erciyes Kayak Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi.

Törende konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Dağı'nın her imkanından faydalandıklarını anlatarak, "Şehrimizi ve Erciyes’i daha iyi tanıtmak adına kış mevsiminde Avrupa ve Dünya şampiyonaları gibi uluslararası organizasyonlara, yazın da bisiklet şampiyonası, dağ maratonu gibi yaz sporları ile ilgili yarışmalara ev sahipliği yapıyoruz. Uluslararası Erciyes Ultra Sky Dağ Maratonu'nu da bugün gerçekleştirdik. Dereceye giren tüm sporcuları tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı da Büyükşehir Belediyesi'nin Erciyes Dağı üzerinde 200 milyon avronun üzerinde bir spor ve turizm yatırımı yaptığını belirterek, "Bu maratonu önümüzdeki yıllarda global bir marka haline getirmek için gayret ediyoruz.'' diye konuştu.Yorumlar