Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında, hangi dizide oynadı, şarkıları?

Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında, hangi dizide oynadı, şarkıları, hangi dizilerde oynadı, hangi şarkıları besteledi, eşi kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor?

Google Haberlere Abone ol

Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında, hangi dizide oynadı, şarkıları, hangi şarkıları besteledi, eşi kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor soruları son günlerin yoğun şekilde cevabı merak edilen soruları oldu. Çünkü son zamanların popüler dizilerinden biri olan "Yargı"nın Eren karakterinin bilinmeyen özellikleri, daha doğrusu karakteri canlandıran Uğur Aslan'ın bilinmeyen ya da az bilinen özellikleri keşfedilince sorular da haliyle artmaya başladı. Peki, Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında, hangi dizide oynadı, şarkıları?

Kanal D'de yayınlanan ve başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in oynadığı "Yargı" dizisinin "Eren Komiser" karakterini canlandıran Uğur Aslan, 4 Aralık 2021 Cumartesi akşamı Şarkılar Bizi Söyler programına katıldıktan sonra hakkında bilinmeyen özellikler de ortaya çıkmış oldu. 

Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında,
Uğur Aslan Yargı dizisinde Eren karakteriyle

 

Uğur Aslan, programda söylediği şarkılarla bütün dikkatleri üzerine çekerken bir anda kendisine yoğun bir ilgi de oluştu. Aslan'ın aslında aynı zamanda bir müzisyen olduğu ve hatta BKM tarafından yapılan bir müzikalde oynadığı ortaya çıkmış oldu. 

Yani Uğur Aslan, hiç bilmediğimiz bir yönü olan şarkıcılık yeteneğini de farklı projelerde sergiliyor. Aslan, aynı zamanda BKM'nin yapımcılığı üstkendiği Afara adlı arabesk müzikalle de dikkat çekiyor.

Uğur Aslan kimdir, eşi kim, aslen nereli, kaç yaşında,
Uğur Aslan, aynı zamanda BKM'nin yapımcılığı üstkendiği Afara adlı arabesk müzikalde oynuyor.

 

Uğur Aslan'ın bir diğer özelliği ise rol aldığı dizinin senaristi Sema Ergenokon ile evli olmasıdır.

Aile Reisi, Yer Gök Aşk, Kayıp, Derdest, Kara Sevda, Açlığa Doymak, Daha, Gümüş, Aşık: Aşığın Gözü Kördür gibi yapımlardan hatırladığımız Uğur Aslan, "Yargı" dizisinde de başarılı performansıyla, eşinin yazdığı senaryonun hakkını veriyor. Peki, Uğur Aslan kimdir?

UĞUR ASLAN KİMDİR?

Uğur Aslan 9 Şubat 1972 tarihinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Ankara'ya geldi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana-Sanat Dalı bölümünden mezun oldu.

Aslan, aynı zamanda BKM'nin yapımcılığı üstkendiği Afara adlı arabesk müzikalle de dikkat çekiyor.
Uğur Aslan, Yargı dizisindeki Eren komiseri canlandırırken

 

2005 yılında yayınlanan Beşinci Boyu adlı dizi ile oyunculuk hayatına adım atan Uğur Aslan, Aile Reisi, Yer Gök Aşk, Kayıp, Derdest,Kara Sevda, Açlığa Doymak, Daha, Gümüş, Aşık: Aşığın Gözü Kördür gibi yapımlarda rol almıştır. Şimdilerde ise ekranların sevilen dizisi 'Yargı'da Eren komiseri canlandırmaktadır. Ünlü isim Sema Ergenekon ile evlidir.

Uğur Aslan son dizisi ile ilgili soruları yanıtladı. İşte oyuncunun "Yargı dizisinin senaristi, eşiniz Sema Ergenekon. Siz de senaryoya Sema Hanım kadar hakim misiniz?" sorusuna yanıtı:

Yargı sürecinin hemen her aşamasına tanıklık ettim. Kesinlikle çok meşakkatli ve zor bir yolculuktu Sema için. İki yılı aşkın bir süre verilen bir emeğin ürünü “Yargı”. Sanki yazarlığa ilk kez başlıyormuşçasına, onlarca kaynak edinip, günlerce süren bir eğitim yolculuğuna girdi. Bu yolculuktaki en büyük hedefi ise anlatacağı hikayeyi mümkün olan en gerçek haliyle ortaya koyup, izleyicinin de içine katıldığı bir oyun kurgulamaktı. Görünen o ki bunu fazlasıyla başardı.

UĞUR ASLAN DİZİLERİ

Uğur Aslan hangi dizide ya da dizilerde oynadı sorusunun cevabı ise şöyle:

2021 Yargı - Eren komiser

2020 Çukur - Emir Varol

2019 Kuruluş Osman

2017 Siyah Beyaz Ask

2017-2018 Kara Sevda

2014 -2015 Karadayı

2013 Kayıp

2010-2012 Yer Gök Aşk

2009 Aile Reisi

2008 Derdest

2005 Gümüş

2005 Ofis İşi

2005 Kale İçi


 

Yorumlar