UEFA Başkanı Ceferin:

- "EURO 2020, özel bir futbol şöleni olacak. Değişik Avrupa ülkelerini bir araya getirecek"

Google Haberlere Abone ol


BERLİN (AA) - UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa'da 13 farklı statta düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) özel bir futbol şöleni olacağını söyledi.

Ceferin, EURO 2020'de 3 grup maçı ve bir çeyrek final karşılaşmasının yapılacağı Almanya'daki Münih kentinin logosunun tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, 2020'de, tek başına bir Avrupa Şampiyonası'nı düzenleme olanağı olmayan küçük ülkelerde de maçların oynanacağını belirtti.

UEFA Başkanı "EURO 2020 özel bir futbol şöleni olacak. Değişik Avrupa ülkelerini bir araya getirecek." dedi ve bunun Avrupa'daki güncel durumdan dolayı önemli bir sinyal olduğunu kaydetti.

Avrupa'da, ülkelerin birbirinden uzaklaşma tehlikesinin yaşandığı bir dönemde Avrupa Şampiyonası'nın ülkelerin bütünleşmesine katkı sağlayabileceğini belirten Ceferin, "2020’de kültürlerin olumlu bir karışımını bekliyorum." ifadesini kullandı.

Münih'ten övgüyle bahseden Ceferin, "Allianz Arena benim için en güzel ve en iyi stadyum." değerlendirmesinde bulundu.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel de bu tür organizasyonları en iyi şekilde düzenlediklerini ve 2020'de Münih'te taraftarlar için iyi bir ev sahibi olduklarını göstermek istediklerini ifade etti.

Münih'in gerekli altyapıya sahip olduğunu belirten Grindel, "2020 çok farklı bir Avrupa Şampiyonası olacak. Biz de federasyon olarak bunun bir parçası olmak istiyoruz." diye konuştu.


Yorumlar