Ücretli öğretmenlik başvuruları nasıl yapılır?

Ücretli öğretmenlik için artık sadece e-devlet kapısından başvuru yapmak yeterli oluyor. Uygulama iki gün önce hayata geçti.

Google Haberlere Abone ol

Sonhaberler | Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında ücretli öğretmenlik yapmak isteyen öğretmen adayları için kolaylık getirildi. Buna göre artık ücretli öğretmenlik yapmak isteyen üniversite mezunları Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ve PTT'den aldıkları şifreyle e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ücretli öğretmenlik başvurularının 24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı belirtildi. Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;
Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılan ücretli öğretmenlik başvurularında 24.01.2018 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilmiştir. Bundan böyle ücretli öğretmenlik müracaatları e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacaktır. Hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1.dönem sonu itibariyle sonlandırılmış olup bu durumda bulunanların 2.dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu bağlamda eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir."

Yorumlar