Üç banka daha 'taşıt finansmanı' kampanyası başlattı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek için başlatılan 'taşıt finansmanı' kampanyasına 3 katılım bankası da katıldı.

Google Haberlere Abone ol
Üç banka daha 'taşıt finansmanı' kampanyası başlattı

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın otomotiv satışında yerli üretimi desteklemek için başlattığı 'taşıt finansmanı' kampanyasına üç kamu katılım bankası da katıldı.

Üç kamu katılım bankasından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"1 Ekim 2019 tarihinde otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacıyla Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından bir kampanya başlatılmıştı. Bugünden itibaren Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım’da yine aynı amaçlar doğrultusunda taşıt finansmanı kampanyası başlatıyor. Üç kamu katılım bankası, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile yaptıkları işbirliğiyle yıl sonuna kadar müşterilerine uygun oranlı finansman avantajı sunuyor."

Açıklamaya göre, Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için 31 Aralık tarihine kadar uygulanacak, 12-60 ay vadeli, kampanya kapsamındaki anlaşmalı otomotiv firmaları şöyle:

Binek Araçlar (50 bin -120 bin lira): Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota

Ticari Araçlar (72 bin - 500 bin lira): BMC, Fiat, Ford-Otosan, Gaz Grup, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar, Tems

Yorumlar