Tuzla’da Yangın! Alevler Gökyüzüne Yükseldi

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde çıkan yangın paniğe neden oldu.

Google Haberlere Abone ol
Tuzla’da Yangın! Alevler Gökyüzüne Yükseldi

İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, alevlerin gökyüzüne kadar yükselmesine ve zaman zaman patlama seslerinin duyulmasına neden oldu. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi.

YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde çıkan yangın, kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Yangının başladığı fabrikanın içinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle yangın hızla büyüdü. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, alevleri kontrol altına almak için yoğun çaba harcıyor. Alevlerin yükseldiği alanda patlama sesleri duyulmaya devam ediyor.

PATLAMA SESLERİ PANİĞE YOL AÇTI

Yangının etkili olduğu fabrikada zaman zaman şiddetli patlama sesleri duyuldu. Patlamalar, yangının daha da büyümesine neden oldu. Fabrikada bulunan yanıcı ve patlayıcı maddeler, itfaiye ekiplerinin işini zorlaştırıyor. Ekipler, patlamaların meydana geldiği bölgelere yaklaşmakta güçlük çekiyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yangının çıkmasının ardından İstanbul Valiliği’nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yangında ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmuyor. Yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır."

Ormanlık alanlara yakın olan bölgenin, yangından etkilenmemesi için itfaiye ekipleri yoğun bir çaba gösteriyor.

Yorumlar