TUSAŞ'ın 6 eski çalışanı FETÖ'den tutuklandı

- FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında milli savunma projelerinde görev alan mühendis ve teknisyenlerin de bulunduğu 6 eski TUSAŞ çalışanı tutuklandı

Google Haberlere Abone ol
TUSAŞ'ın 6 eski çalışanı FETÖ'den tutuklandı

ANKARA (AA) - Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında milli savunma projelerinde çalışan mühendis ve teknisyenlerin de bulunduğu Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş'nin (TUSAŞ) 6 eski çalışanı tutuklandı.

Soruşturmaya ilişkin gözaltına alınan TUSAŞ'ın eski çalışanı 6 şüpheli, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü ekiplerince, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Batı Adliyesine getirildi.

Savcılık tarafından sorgulanan şüpheliler, daha sonra çıkarıldıkları mahkemece FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

FETÖ'nün gizli haberleşme programı "ByLock" kullandığı belirlenen şüphelilerin, TUSAŞ tarafından tasarlanıp geliştirilen ANKA ve HÜRKUŞ projelerinde görev aldıkları öğrenildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca eski TUSAŞ çalışanlarına yönelik ilk soruşturmada ise 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş, bunlardan 14'ü tutuklanmıştı.

Yorumlar