"Türkiye'nin lokomotif kulübü olmaya devam edeceğiz"

- ASKİ Spor Kulübü Başkanı Genç: "Sporcularımızın, teknik ekibin ve bizlerin hedefi her zaman Türk sporuna hizmet etmektir"

Google Haberlere Abone ol
"Türkiye'nin lokomotif kulübü olmaya devam edeceğiz"

ANKARA (AA) - Elde ettikleri şampiyonluklarla adından söz ettiren milli güreşçiler Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Soner Demirtaş'ı kadrosunda barındıran ASKİ Spor Kulübü'nün başkanı Mehmet Genç, "Türkiye'nin lokomotif kulübü olmaya devam edeceğiz." dedi.

Genç, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en kaliteli ve yetenekli sporcularına sahip olduklarını belirtti.

Kulüp olarak dört branşta Türk sporuna hizmet ettiklerini dile getiren Genç, "Dinamik bir yapıya sahibiz. Türkiye'nin lokomotif kulübü olmaya devam edeceğiz. Türk sporuna bünyemizde bulundurduğumuz sporcularla özellikle uluslararası arenada madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz. Sporcularımızın, teknik ekibin ve bizlerin hedefi her zaman Türk sporuna hizmet etmektir." ifadelerini kullandı.

Bütçelerinin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiğine değinen Genç, başkan Mustafa Tuna'ya katkılarından dolayı yönetim kurulu adına teşekkür etti.

Genç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda başarılı olan ASKİ Sporlu güreşçilere en kısa zamanda ödüllerinin dağıtılacağını bildirdi.


- Modern tesislere geçiliyor


Batıkent'teki yeni tesislerinin bitme aşamasına geldiğinin bilgisini veren Genç, şunları kaydetti:

"Şampiyon sporculara yakışır modern bir tesis ile daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Şampiyonlara yakışır bir tesise kısa zamanda geçiş yapacağız. Sadece iyi sporcularımız yok. Çok kaliteli bir teknik ekibimiz var. Mehmet Akif Pirim, Abdullah Çakmar, Hamide Bıkçın Çetiner gibi değerli teknik ekibimiz ile bu modern tesislerde milli takımlarımıza sporcu yetiştirmeye devam edeceğiz."


Yorumlar